Bratislavské diviaky ovládli internet, rodinka sa premávala na trati a zablokovala premávku

Diviaky v Bratislave
Foto: Tik Tok/ Danny9690, Facebook/ Dana Čahojová - koláž Bratislavadeň

Početná skupinka diviakov pobehovala po trati a keby električky s autami nestihli včas zabrzdiť, mohlo dôjsť k tragédii.

Pre obyvateľov časti Starého Mesta, Karlovej Vsi a Dúbravky nie je výskyt diviakov ničím novým. Zvieratá schádzajú z lesov do ulíc a hľadajú potravu. Na sídliskách ich vidieť nielen počas noci, ale i za bieleho dňa.

Tento rok sú diviaky premnožené. Na stredu 12. januára bol na Devínskej Kobyle naplánovaný odlov diviakov. Poľovníkom sa podarilo v rámci jedného dňa uloviť 19 diviakov, štandardne odstrelia dvoch za týždeň.

Cupitali pred električkou

Internetom kolujú dve videá, ktoré zachytávajú diviaky na trati. Prvá diviačia rodinka sa objavila pred električkou č. 9 na Nábreží Armádneho Generála Ludvíka Svobodu.

diviaky
Diviaky pred električkou č. 9. Foto: Tik Tok/ Danny9690

Na diviaky upozornila na sociálnej sieti aj bratislavská polícia. „Ich prechádzka skončila pomerne úspešne, zranenia osôb alebo komplikácie v premávke sme nezaznamenali,“ skonštatovala polícia.

Zver do mesta nepatrí

Na električkovej trati v Karlovej Vsi taktiež pobehovala rodinka diviakov. Všimli si ich pracovníci mestskej časti počas nočnej služby.

Išlo vraj o početné stádo – videli približne 50 diviakov. Video zdieľala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová. Zvieratá pôsobia vystresovane a keby nestihli zabrzdiť električky a autá, mohlo dôjsť k nešťastiu.

Starostka dodala, že zver do mesta nepatria. „Bolo by načase, aby štátne inštitúcie konečne aj tomuto javu začali venovať primeranú pozornosť. Koľko podobných záberov ešte treba natočiť? Alebo čakáme na nejaké nešťastie,“ pýta sa Čahojová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk