Bratislavské dobrovoľnícke centrum hľadá Dobrodruhov!

BRATISLAVA: Biela pastelka
Dobrovoľník poèas akcie Biela pastelka - 13. roèník verejnej zbierky urèenej na pomoc ľuïom s ažkým zrakovým postihnutím. Bratislava, 24. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Dobrovolnícke centrum spustilo novú kampaň Hľadáme DOBROdruhov. Hľadá v nej nielen dobrovoľníkov, ale aj všetkých tých, ktorí chcú dobrovoľníctvo podporiť.

Dobrovoľníkov odmeňuje za nezištnú pomoc zľavami. Tie budú rozdávané vďaka DOBROkarte. Získate s ňou nižšie ceny v 14 bratislavských podnikoch a organizáciách. O novej kampani dnes na tlačovej konferencii informovala výkonná riaditeľka Bratislavského dobrovoľníckeho centra Alžbeta Mračková.

Dobrovoľníci, ktorých združuje Bratislavské dobrovoľnícke centrum, pomáhajú bez nároku na odmenu. DOBROkartu môžu získať tí z nich, ktorí za rok venujú tejto činnosti minimálne 40 hodín. Tak sa napríklad aktívni občania s polovičnou zľavou na vstupnom dostanú napríklad do Galérie mesta Bratislavy alebo si zaplávajú v bazéne na plavárni Iuventa. S kartou sa dostanú lacnejšie aj na predstavenia komorného divadla TICHO a spol. Dobrovoľnícka karta držiteľom ponúka napríklad aj lacnejšie jazykové kurzy či zľavu z účtu v zapojených bratislavských podnikoch. Zapojené podniky sú označené nálepkou.

Zapojiť sa do projektu môže každý – jednotlivec či organizácia. „Hľadáme ľudí a organizácie, ktorí sa chcú stať DOBROdruhmi – teda druhmi, ktorí robia dobro,“ priblížila myšlienku kampane Mračková. Každý, kto má chuť pomáhať, sa môže zaregistrovať na internetovej stránke Bratislavského dobrovoľníckeho centra www.dobrovolnictvoba.sk, poslať e-mail, zavolať či prísť osobne do kancelárie na Námestí SNP. Aktuálne má centrum podľa Mračkovej v databáze vyše 900 dobrovoľníkov a 100 organizácii, ktoré ich pomoc hľadajú.

Zriadenie Bratislavského dobrovoľníckeho centra schválili mestskí poslanci v decembri 2012. Na prevádzku či mzdy pre zamestnancov finančne prispieva aj mesto Bratislava. Úlohou Bratislavského dobrovoľníckeho centra je vytvárať prostredie pre rozvoj dobrovoľníctva v Bratislave. Centrum prepája dobrovoľníkov s organizáciami a sprostredkúva medzi nimi kontakt.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk