Bratislavské fašiangy prinesú bohatý program: Čaká vás súťaž, sprievod aj tradičné pochúťky

Kolaz karneval masky fasiangy.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Sobotný fašiangový program odštartuje o 10.00 hod. na námestí Nežnej revolúcie a v budove Starej tržnice.

Bratislava v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) a mestskou časťou Staré Mesto organizuje v sobotu 18. februára celodenný program v rámci podujatia Bratislavské fašiangy.

Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, sobotný fašiangový program odštartuje o 10.00 hod. na námestí Nežnej revolúcie a v budove Starej tržnice. Dopoludňajšie aktivity budú zamerané najmä pre rodiny s deťmi. Hlavná časť programu bude na námestí pred Starou tržnicou.

Súťaž o najoriginálnejšiu masku

Od 14.00 odštartuje hlavný program – súťaž o najoriginálnejšiu masku, ktorá o 15.00 povedie veľký fašiangový sprievod centrom mesta. „Pre účasť v súťaži je potrebné sa v sobotu na mieste registrovať – prihlasovanie bude od 12.00 do 13.30 pred Starou tržnicou,“ priblížila Schmucková.

Registrácia masky nie je podmienkou účasti na sprievode. Do súťaže aj sprievodu sa môže zapojiť ktokoľvek ako jednotlivec, ale aj skupina. Najkreatívnejšie masky, ktoré sa rozhodli aj súťažiť, vyberie odborná porota.

Fašiangový sprievod

Víťazné masky povedú sprievod, ktorý sa od 15.00 vydá ulicami mesta. Trasa sprievodu povedie od tržnice cez Primaciálne a Hlavné námestie, Ventúrsku, Hviezdoslavovo námestie a Laurinskú naspäť pred tržnicu.

Súčasťou sprievodu budú tanečníci aj zastávky, počas ktorých účastníkov aj návštevníkov čakajú rôzne hudobné prekvapenia,“ poznamenala Schmucková.

Počas celého dňa od 9.00 až do 18.00 bude program aj v Starej tržnici. V sobotu sa bude konať tradičný sobotný farmársky trh, ochutnať bude možné niekoľko druhov tradičnej fašiangovej pochúťky – šišky.

Sprievodné podujatia

Od 10.00 do 15.00 bude v priestoroch tržnice na poschodí Swap zimného oblečenia. „Fašiangové aktivity si na sobotu pripravila aj Galéria mesta Bratislavy – v Mirbachovom paláci bude od 13.00 do 15.00 workshop masiek a v Múzeu mesta Bratislavy sa bude od 14.00 konať lektorský výklad o plesoch, báloch a fašiangoch,“ uviedla hovorkyňa.

Prehĺbiť si informácie o fašiangoch bude možné aj v priestoroch kina Mladosť. Od 10.00 do 14.00 hod. sa v ňom budú premietať filmy s fašiangovou tematikou. Viac o fašiangoch prezradia počas série vychádzok aj sprievodcovia BKIS počas Rande s mestom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk