Bratislavské hudobné slávnosti sú zrušené, dôvodom je aktuálna pandemická situácia

HUDBA: Symfonické koncerty vo Filharmónii
Foto: archívne, SITA/Slovenská filharmónia

Vstupenky zakúpené na zrušené koncerty Bratislavských hudobných slávností je možné vrátiť v Pokladnici Slovenskej filharmónie.

Slovenská filharmónia (SF) ako hlavný organizátor Bratislavských hudobných slávností (BHS) tohoročný festival zrušila. Dôvodom sú najnovšie opatrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) SR v Bratislave, ktoré vstúpili do platnosti v nedeľu 6. septembra 2020. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SF Martina Tolstova.

Ako ďalej priblížila, SF ponúkne publiku z festivalového programu päť komorných koncertov. V pondelok 28. septembra Recitál Slávky Zámečníkovej, vo štvrtok 1. októbra Slovenský komorný orchester, v piatok 2. októbra Komorný koncert Nesmrteľná milenka, v sobotu 3. októbra Moyzesovo kvarteto a v piatok 9. októbra koncert Quasars Ensemble.

Vstupenky zakúpené na zrušené koncerty BHS je možné vrátiť v Pokladnici Slovenskej filharmónie.

V okresoch Bratislava, Senec a Pezinok sa od nedele 6. septembra do stredy 30. septembra zakazuje organizácia hromadných podujatí v exteriéri nad 500 osôb alebo v interiéri nad 250 osôb. Povolená nie je ani organizácia podujatí v čase od 23.00 do 6.00 hod. Výnimkou sú svadby do 150 osôb.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk