Bratislavské jazzové dni zverejnili mená headlinerov

Saxophone_jazz_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

V rámci podujatia sa predstavia aj Blood, Sweat & Tears, Roy Hargrove Quintet, Cory Henry & The Funk Apostles a Marcus Miller.

BRATISLAVA 25. júla – Organizátori Bratislavských jazzových dní zverejnili mená headlinerov. V piatok 20. októbra sa v bratislavskej Inchebe predstaví ako hlavná hviezda americký trubkár Roy Hargrove, s ktorým už vystupovali napríklad Wynton Marsalis či Herbie Hancock. Štyridsaťsedemročný muzikant príde na Slovensko so svojím quintetom.

O deň neskôr vystúpi na rovnakom mieste americká kapela Blood, Sweat & Tears, ktorá vznikla v roku 1967 a kombinuje žánre ako džez, rock, pop i blues. Druhý, eponymný album kapely z roku 1968 získal prestížnu cenu Grammy.

V nedeľu poteší obdivovateľov legendárnych klávesov hammond Američan Cory Henry. Muzikant, známy aj z pôsobenia v skupine Snarky Puppy, príde so svojou kapelou The Funk Apostles.

V rámci podujatia sa bude konať 29. októbra v Ateliéri Babylon koncert amerického multiinštrumentalistu, skladateľa a producenta Marcusa Millera, ktorý predstaví nové skladby aj kapelu.

Vstupenky na festival, ale aj jednotlivé koncerty, budú v predaji od 1. augusta. Informácie agentúre SITA poskytla za organizátorov Silvia Turnerová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk