Bratislavské kultúrne leto je späť: Pripravte sa na 73 dní plných zábavy a kultúry

Kolaz bratislava bratislavske kulturne leto.jpg
Foto: www.bkis.sk - koláž BratislavaDen.sk

Bratislava sa toto leto opäť stane centrom kultúry. V poradí 49. ročník obľúbeného letného festivalu prináša pestrý program, ktorý zahŕňa hudobné koncerty, divadelné predstavenia, letné premietania a mnoho ďalšieho. Zapojí sa 17 mestských častí a desiatky organizátorov, čím festival ožije po celom meste.

Užite si leto plné kultúry, prichádza ďalšie Bratislavské kultúrne leto. V poradí 49. ročník obľúbeného letného festivalu začína už 21. júna a prináša so sebou pestrú ponuku kultúrneho programu na území celej Bratislavy. Do festivalovej šnúry sa zapája 17 mestských častí, viacero mestských organizácií a vďaka systému OPEN CALL BKIS desiatky organizátorov a organizátoriek.

Festival začína francúzskym Fête de la musique, teda jednodňové podujatie Noc hudby, kde objavíte nové skupiny, či jednotlivcov – muzikantov. Na rôznych zaujímavých miestach vás čaká pestrá paleta žánrov. Rovnaký večer sa koná vo viac ako 120 krajinách sveta.

Bratislavské kultúrne leto potrvá 73 dní a pre každého je pripravená bohatá programová ponuka. Zažiť môžete divadelné predstavenia, multižánrové koncerty, letné premietania, diskusie, výstavy, čítania, komentované prehliadky či programy pre deti. Každý si príde na svoje, či už preferujete hudbu, divadlo, literatúru alebo vizuálne umenie.

Ak si radšej oddýchnete v pokoji a tichu v obklopení zelene, práve vás poteší nádvorie meštianskeho domu na Bielej 6. V obklopení rastlín si môžete posedieť na mestskom mobiliári Sadni si!, zahrať si šach a vychutnať si kávu či limonádu. Tento priestor ponúka ideálne miesto na oddych a načerpanie nových síl.

Podrobný program nájdete na stránke Bratislavského kultúrneho a informačného strediska. Bratislavské kultúrne leto sľubuje, že bude jedinečným zážitkom pre všetkých návštevníkov. Zapojte sa do tohto veľkolepého festivalu a zažite kultúrne leto, na ktoré nezabudnete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk