Bratislavské letisko očakáva pre MS v hokeji zatiaľ 40 mimoriadnych letov

Letisko bratislava fb.jpg

Tieto lety sú nahlásené až do 27. mája, ich počet však bude závisieť od priebehu šampionátu v Bratislave a Košiciach.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v súvislosti s majstrovstvami sveta v hokeji očakáva zatiaľ 40 mimoriadnych letov, vrátane charterových i súkromných príletov a odletov. Tieto lety sú nahlásené v období od 8. do 27. mája, ich počet však bude závisieť od priebehu šampionátu v Bratislave a Košiciach.

Prvý prílet hokejových fanúšikov je plánovaný charterovým letom v piatok 10. mája zo Štokholmu dopravcom Anter Air. V pláne sú navyše aj prílety fanúšikov charterovými letmi z lotyšskej Rigy dopravcom Air Baltic (18. mája) či z fínskych Helsínk dopravcom Enter Air (24. mája), ale aj prílety súkromnými letmi z Ruska, Švajčiarska a iné,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. „Hokejové“ lety sa začali v stredu podvečer príletom ruského národného hokejového tímu z Moskvy do Bratislavy.

Fanúšikovia môžu zároveň využiť na prílet do Bratislavy aj pravidelné lety leteckých spoločností z účastníckych krajín majstrovstiev sveta v hokeji. Ide o linky z letísk Moskva-Vnukovo (dopravca Pobeda), Paríž – Beauvais, Rím-Ciampino, Miláno – Bergamo, Bologna, Londýn – Stansted, Birmingham, Manchester, Leeds – Bradford, Edinburgh (Ryanair) a Londýn – Luton (Wizzair).

Pre prilietajúcich fanúšikov bude organizácia Bratislava Tourist Board poskytovať osobne priamo na letisku v infopointe potrebné informácie súvisiace s MS v hokeji, vrátane máp s vyznačením fanzón a štadióna,“ priblížila Ševčíková. „Dopravný podnik Bratislava zároveň posilnil linku MHD číslo 61, ktorá zabezpečuje priame spojenie medzi letiskom, zimným štadiónom a hlavnou železničnou stanicou,“ dodala hovorkyňa bratislavského letiska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk