Bratislavské letisko vybavilo za prvý štvrťrok o 32 % viac ľudí

letisko, cestujúci
ilustračné: SITA

Cez bratislavské letisko v prvom štvrťroku tohto roka letelo spolu 215 419 cestujúcich, čo je medziročne o 32 % viac. Počet pasažierov v pravidelnej doprave vzrástol v prvom kvartáli o 25 %. Podieľal sa na tom najmä letecký prepravca Ryanair, ktorému stúpol počet vybavených cestujúcich o takmer 40 %.

„Je to najlepší prvý kvartál odvtedy, keď svoju činnosť ukončila spoločnosť SkyEurope,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík. Napĺňajú sa tak podľa neho ich predpoklady o náraste počtu prepravených cestujúcich v roku 2015.

„V januári 2015 vzrástol počet prepravených pasažierov o 26 % v porovnaní s januárom 2014 a vo februári a v marci 2015 vzrástol počet pasažierov o 36 % v porovnaní s februárom a marcom 2014,“ dodal Trhlík. Medzi tri najobľúbenejšie destinácie podľa počtu prepravených pasažierov za prvé tri mesiace tohto roka pri letoch z Bratislavy patrili Londýn – Stansted, Dublin a Miláno – Bergamo.

Rovnako vzrástol aj počet pohybov lietadiel na bratislavskom letisku. „V prvom štvrťroku 2015 vykonali prepravcovia spolu 4 212 pohybov lietadiel (príletov a odletov), čo predstavuje nárast o 9 % oproti minulému roku,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Letisko v Bratislave po nedávnom otvorení základne Ryanairu očakáva nárast cestujúcich v tomto roku o tristo- až štyristotisíc. Letisko vlani vybavilo celkovo 1 355 625 pasažierov, čo medziročne bolo o 1,3 %, resp. o 17 453 osôb menej.

Z bratislavského letiska je počas tohtoročného letného letového poriadku možné využívať 29 pravidelných liniek šiestich dopravcov do štrnástich krajín vrátane linky do Košíc. Oproti minulému roku pribudne desať nových pravidelných leteckých spojení.

Turisti budú navyše na chartrových letoch s cestovnými kanceláriami, ktoré zabezpečí osem aerolínií, smerovať do 38 prímorských destinácií v pätnástich štátoch. Letný letový poriadok platí od 29. marca do 24. októbra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk