Bratislavské mestské časti hľadajú členov volebných komisií, pomôžu v jesenných voľbách

voľby, volebná komisia
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Čas na prihlasovanie sa kráti. V jeden deň sa budú konať naraz voľby do samospráv i do vyšších územných celkov.

Máte záujem byť súčasťou volebnej komisie? Zbystrite pozornosť, niektoré bratislavské mestské časti hľadajú do jesenných volieb výpomoc. Komunálne voľby sa budú konať 29. októbra a prvýkrát budú spojené s voľbami do vyšších územných celkov.

Podmienkami členstva vo volebnej komisii sú vek nad 18 rokov, spôsobilosť na právne úkony a trvalý pobyt na Slovensku.

Staré Mesto

Do štvrtka 22. septembra sa môžete prihlásiť ako členovia okrskovej volebnej komisie v Starom Meste. Prihlasovanie je možné osobne na Miestnom úrade v Starom Meste, telefonicky či emailom.

Nové Mesto

Koncom augusta zverejnilo Nové Mesto pre záujemcov výzvu na prihlasovanie sa do miestnej a okrskovej volebnej komisie. Lehota na doručenie žiadostí bola stanovená do utorka 30. augusta.

Oznámenie o delegovaní člena a náhradníka je potrebné doručiť na Miestny úrad v Novom Meste. Musí obsahovať meno s priezviskom, dátum narodenia, adresu, telefonický a emailový kontakt.

Rača

Členov a náhradníkov miestnej a okrskovej volebnej komisie hľadá aj Rača. Lehota na utvorenie miestnych volebných komisií je do utorka 30. augusta, do okrskových do štvrtka 22. septembra.

Devínska Nová Ves

Ako uvádza mestská časť na webe, záujemcovia sa môžu prihlásiť na Miestnom úrade v Devínskej Novej Vsi osobne, telefonicky na čísle 0232333332 alebo cez SMS a email volby2022@mudnv.sk.

Termín prihlasovania je do štvrtka 22. septembra. Ak zvolíte formu prihlasovania cez email, nezabudnite pripojiť svoje meno s priezviskom, adresu a telefonický kontakt.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk