Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Veternicová
Foto: ilustračné, SITA
1. apríla 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavské mestské časti zverejnili termíny zápisov detí do materských a základných škôl. Všetko prebehne elektronicky a bez prítomnosti detí

Bratislavské mestské časti zároveň upravili plánované termíny zápisov do škôl a škôlok.

Zápisy do základných a materských škôl v hlavnom meste sa budú tento rok robiť elektronicky, niektoré aj v nových termínoch. Bratislavské mestské časti tak reagujú na aktuálnu situáciu.

V súvislosti so šírením nového koronavírusu mení mestská časť Bratislava – Dúbravka zápisy do základných škôl, ktorých je zriaďovateľom. Zápisy do všetkých ZŠ budú prebiehať elektronicky od 15. do 30. apríla. Zákonný zástupca na webovej stránke vybranej ZŠ alebo na stránke mestskej časti nájde prihlášku, ktorá bude pre každú školu rovnaká, a vyplní ju v online systéme,“ uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

Prihlášky elektronicky aj poštou

„Školy budú prijímať vytlačenú a vyplnenú prihlášku aj poštou, pričom bude dôležitý dátum pečiatky na obálke, ako aj osobne na vrátnici zvolenej školy. Tieto možnosti ale zriaďovateľ odporúča používať len vo výnimočných prípadoch,“ doplnila hovorkyňa.

Dúbravka má štyri ZŠ, ktorých zriaďovateľom je mestská časť, a štyri, ktoré patria iným zriaďovateľom – špeciálna, dve súkromné a britská. Rodič môže zapísať dieťa na ktorúkoľvek ZŠ, školy však musia prioritne prijímať žiakov podľa školských obvodov. Zápisy do MŠ budú v Dúbravke prebiehať tiež elektronicky, a to oddnes 1. apríla. Mestská časť túto formu zápisu do MŠ využíva už štvrtý rok.

Zápisy bez detí

Zápis do Petržalských ZŠ sa presunul z 3. a 4. apríla na 17. a 18. apríla. „Zápis do ZŠ sa uskutoční bez osobnej prítomnosti detí a je postačujúca prítomnosť jedného zákonného zástupcu. Zápis budúcich prvákov je možné zrealizovať elektronicky prostredníctvom elektronických formulárov, ktoré zákonní zástupcovia nájdu na webovej stránke príslušnej základnej školy podľa trvalého pobytu dieťaťa,“ uvádza mestská časť Petržalka na svojej webovej stránke.

„Zápis do MŠ bude pravdepodobne prebiehať rovnako bez prítomnosti detí, len prostredníctvom elektronickej žiadosti. Závisí to od vývoja situácie s koronavírusom,“ doplnila mestská časť, ktorá zároveň na svoju stránku pridala špeciálnu kategóriu, týkajúcu sa základných a materských škôl.

Jednotný prístup

V bratislavskom Novom Meste je osem základných škôl, termín zápisu detí je od 15. do 30. apríla.

„V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou zapríčinenou šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 sa zápis detí do 1. ročníka základnej školy pre školský rok 2020/2021 uskutočňuje elektronicky,“ uvádza na svojej webovej stránke mestská časť.

Rovnaký postup prijali aj ostatné mestské časti. O presných termínoch zápisov informujú na svojich webových stránkach.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X