Bratislavské mestské dni prichádzajú: Pripravte sa na víkend plný zábavy, kultúry a vzrušujúcich podujatí

Kolaz bratislava mestske dni udalost.jpg
Foto: BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Pripravte sa na nezabudnuteľný víkend v Bratislave. Bratislavské mestské dni otvárajú mesto a najmä jeho skryté zákutia, pre všetkých obyvateľov a návštevníkov s bohatým programom plným hudby, kultúry a zábavy.

Nechajte sa uniesť atmosférou tohto tradičného festivalu, ktorý oslavuje Bratislavu ako kultúrne centrum. Bratislavské mestské dni každoročne prilákajú množstvo ľudí a sú opäť tu. Od 20. do 21. apríla 2024 sa mesto premení na miesto plné zábavy, kultúry a vzrušujúcich podujatí.

Primátor mesta spolu s obyvateľmi Bratislavy symbolicky odpečatia brány mesta, sprístupnia Primaciálny palác a otvoria sa tak priestory mestských organizácii, čím začne víkend plný prehliadok, dielní, súťaží a mnoho ďalších aktivít pre všetky vekové kategórie.

Tohtoročný festival bude ešte širší a rozmanitejší, s viac než 350 podujatiami počas dvoch dní, organizovanými rôznymi mestskými časťami, organizáciami a partnermi. Okrem tradičného otvorenia Primaciálneho paláca pre verejnosť, návštevníci budú mať možnosť navštíviť viac ako 24 historických budov a zaujímavých priestorov po celom meste.

Tento festival nie je len o kultúrnych podujatiach, ale aj o zdieľaní hodnôt a tradícií mesta. Rôzne časti mesta sa zapájajú do najpestrejších podujatí, ponúkajúc grilovačky, knižné burzy, divadelné predstavenia, cyklistické udalosti, trhy, párty, prehliadky historických budov a ešte viac. V rámci environmentálnych podujatí sa môžete počas Dňa Zeme povenovať aj téme ekologicky zodpovedného správania, a to hneď na viacerých miestach.

Hudobný program bude zaručene skvelý, s vystúpeniami od rôznych umelcov a skupín vrátane Tata Bojs, Gramophon Brothers, Orchester Jeana Valjeana, Hudba ministerstva vnútra Slovenskej republiky, Hudba Hradní stráže a Policie České republiky, Tamara Kramar aj žiačky a žiaci bratislavských ZUŠ a mnohých ďalších. Pouličné šou, koncerty a historické jazdy vozidlami len pridajú na atmosfére a vzrušení.

Bratislavské mestské dni sú skvelou príležitosťou pre všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta spoznať jeho kultúru, históriu a zábavnú stránku. Nezmeškajte tento úžasný víkend plný zážitkov. Program a viac podrobností nájdete na stránkach mesta a BKIS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk