Bratislavské mestské dni sú tu za rohom, pripravený je bohatý program

Kolaz bratislava mestske dni.jpg
Foto: bratislava.sk - koláž BratislavaDen.sk

Podujatie organizuje hlavné mesto a BKIS a zapájajú sa do neho aj mestské aj partnerské organizácie a dvanásť mestských častí.

Hlavné mesto sa pripravuje na 20. ročník podujatia Bratislavské mestské dni, ktorý sa uskutoční 20. – 23. apríla. Ako informuje PR špecialistka Bratislavského kultúrneho a informačného centra (BKIS) Barbora Lehocká, aj tento rok čaká na návštevníkov rozmanitý program, ako koncerty, divadelné predstavenia, prehliadky, workshopy, ale aj možnosť navštíviť bežne neprístupné miesta. Podujatie organizuje hlavné mesto a BKIS a zapájajú sa do neho aj mestské aj partnerské organizácie a dvanásť mestských častí.

Na Hviezdoslavovom námestí vyrastie komunitný stôl pre 130 ľudí. „Nebudú chýbať obľúbené bratislavské kvízy, tento rok doplnené o špeciály pre deti,“ priblížila Lehocká. Na nádvoriach Primaciálneho paláca čakajú návštevníkov nadrozmerné spoločenské hry. Hlavné námestie bude v sobotu patriť deťom a v nedeľu škole tanca.

Koncert panko min.jpg
Foto: bratislava.sk

V podkrovnej sále Mirbachovho paláca pozývame na Koncert pre najmenších, pripravený v spolupráci BKIS a Slovenskej filharmónie,“ dodala. Súčasťou podujatia budú aj viaceré hudobné koncerty. Pre návštevníkov bude pripravená tiež pouličná šou.

Deň otvorených dverí aj workshopy

Svoje brány otvoria aj mestské organizácie. Počas Dňa otvorených dverí v Mestskom ústave ochrany pamiatok bude workshop, kde deti pripravia a zapečatia časovú schránku s vlastným odkazom. Galéria mesta Bratislavy pozýva na rodinné pátracie hry, aj komentované sprievody svojich aktuálnych výstav.

Múzeum mesta Bratislavy sprístupní krov veže Starej radnice a vystaví celestiálny hviezdny glóbus, ktorý aktuálne prechádza procesom reštaurovania. Program pripravuje aj Mestská knižnica vo forme tvorivých dielní.

Sprievod navstevnici min.jpg
Foto: bratislava.sk

Divadlo P. O. Hviezdoslava umožní nahliadnuť do zákutí budovy mestského divadla, Mestská polícia vybuduje na Kamennom námestí detské dopravné ihrisko. „Vystúpenie sokoliarov môžete zažiť na Partizánskej lúke, kde Mestské lesy v sobotu pripravujú Lesnícke dni,“ uvádza Lehocká.

Bratislava Tourist Board organizuje bezplatné plavby loďou Harmónia, Dopravný podnik vypraví historické vozidlá, OLO privezie do Sadu Janka Kráľa smetiarske auto. Do podujatia sa zapájajú aj Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavská integrovaná doprava, ZOO, STaRZ, BVS, Marianum a partnerské inštitúcie.

Prehliadky mesta so sprievodcami

Počas dvoch dní pripravilo BTB a BKIS desiatky vychádzok so skúsenými sprievodcami. „Môžete sa na ne vybrať s deťmi aj na bicykli, pripravené sú aj vychádzky v anglickom, nemeckom, ruskom jazyku pre ľudí z Ukrajiny, prehliadka pre Nepočujúcich tlmočená do posunkového jazyka aj bezbariérová vychádzka určená ľuďom na vozíku,“ priblížila Lehocká.

Poulicna estrada krotenia moriek divadla s.e.m. min.jpg
Foto: bratislava.sk

Prehliadky sú bezplatné a stačí sa na ne registrovať. Dôležitou súčasťou Bratislavských mestských dní je Deň Zeme, konať sa bude viacero aktivít, rozvíjajúcich tému ekologicky zodpovedného správania.

Environmentálne aktivity k oslave Dňa Zeme chystajú aj v Devíne, Podunajských Biskupiciach, Záhorskej Bystrici, Petržalke, Rači a Ružinove. Vo Vajnoroch budú cez víkend vítať jar na kolieskach, Nové Mesto pozýva na špacírku po Novomestskej tržnici, Lamač a Karlova Ves organizujú detské divadelné predstavenia, Dúbravka koncert. Staré Mesto pre návštevníkov pripravilo prvý z pravidelných susedských bazárov šatstva, komentované prehliadky aktuálnych výstav aj divadielko pre deti.

Program Bratislavských mestských dní bude na viacerých scénach v oba dni od 9.00 hod. do neskorších večerných hodín. Všetky informácie je možné nájsť na stránke mestských dní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk