Bratislavské mestské dni opäť klopú na dvere, môžete sa tešiť na workshopy či vyhliadkové plavby. Pozrite si program

Bratislavské mestské dni
Foto: Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR - koláž Bratislavadeň

Ulice Bratislavy opäť po roku ožijú. Zabavia sa deti, mladé skupinky priateľov i rodičia.

Zaujímate sa o históriu hlavného mesta a podujatia s jedinečnou atmosférou? Už od piatka 22. apríla až do nedele 24. apríla sa budú konať obľúbené Bratislavské mestské dni (BMD), počas ktorých mesto každoročne ožíva.

Téma udržateľnosti

V piatok 22. apríla sa oslavuje Deň Zeme. Pri tejto príležitosti sa mesto rozhodlo zamerať aj na tému udržateľnosti, ktorá vystúpi do popredia počas workshopov, bazárov a swapu.

Program je pripravený pre Bratislavčanov vo viacerých lokalitách. BMD si budete môcť vychutnať na Hlavnom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Tyršovom nábreží, Nádvorí Sv. Juraja, v Sade Janka Kráľa, na Primaciálnom námestí či v Primaciálnom paláci.

Okrem Starého Mesta a Petržalky sa program bude konať v Dúbravke, Karlovej Vsi, Vajnoroch a Záhorskej Bystrici.

Organizátori mysleli aj na utečencov z Ukrajiny a pokúsili sa ich zapojiť do každodenného života mesta aj špeciálnym pozvaním na hlavnom plagáte. Mnoho z nich totiž pre rusko-ukrajinskú vojnu utieklo z vlasti a aktuálne sa nachádza v hlavnom meste. Program BMD je dostupný po ukrajinsky.

Na čo sa môžete tešiť

Počas víkendu si prídu na svoje najmenší návštevníci i dospelí. Sprístupnený bude Primaciálny palác a ďalšie inštitúcie počas dní otvorených dverí.

Na BMD predstavia deti z bratislavských ZUŠ rôzne vystúpenia a zároveň prebehne medzinárodný festival speváckych zborov a orchestrov. Milovníci histórie by nemali chýbať na prehliadkach mesta so sprievodcom a cabriobusom.

Romantické duše zase zaručene ocenia vyhliadkové plavby po Dunaji. Návštevníci si môžu užiť jazdu historickými električkami, zúčastniť sa na mestskom bazáre či bazáre starožitností, šachovej akadémii a bratislavskom kvíze.

Program v skratke

V piatok odštartujú BMD v Dome kultúry Lúky v Petržalke stolným tenisom a pokračovať sa bude Lesníckymi dňami na Partizánskej lúke o 9.30 hod. Rodičia na materskej dovolenke ocenia špeciálny program v Mirbachovom paláci o 10.00 hod. Od 11.00 hod. sa budete môcť vyfotiť s významnou prešporskou rodinou v Pálffyho paláci. BMD sa oficiálne otvoria o 19.00 hod. na Hlavnom námestí.

V sobotu sa o 10.00 hod. otvoria mestské brány na Rybnom námestí. Viac o Dóme sv. Martina sa dozviete o 9.00 hod. počas vychádzky. Lokálne knižnice v Petržalke privítajú všetkých milovníkov kníh o 9.00 hod. Extravilán Záhorskej Bystrice sa bude od 9.00 hod. upratovať pri príležitosti Dňa Zeme. Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) si pripravila mestský bazár od 10.00 hod. Plavby loďou po Dunaji začnú od 10.00 hod.

Nedeľa bude patriť opäť mestskému bazáru OLO. Na ďalší bazár sa budete môcť pozrieť od 10.00 hod. na Hviezdoslavovom námestí. Mestská knižnica privíta návštevníkov na dni otvorených dverí. Korunovačnú Bratislavu zažijete od 10.00 hod. na Bratislavskom hrade. Milovníci bicyklov sa potešia cyklovýletu od pravého brehu Dunaja k Lužnému mostu. Program si pripravila taktiež ZOO. Písať vlastnú listinu a vyrobiť pečať budete môcť na zaujímavých workshopoch od 13.00 hod. v Starej radnici.

Podrobný program nájdete na webe BMD.

Bratislavské mestské dni
Foto: Facebook

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk