Bratislavské mestské pohrebníctvo Marianum bolo ocenené za transparentné obstarávanie

Marianum pohrebnictvo mesto bratislava safarikovo namestie.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Pohrebníctvo spustilo tiež novú webovú stránku a sprístupnilo portál pre vyhľadávanie hrobových miest.

Bratislavské mestské pohrebníctvo Marianum získalo vlani ocenenie za transparentné obstarávanie. Ako informuje Katarína Šemberová z oddelenia komunikácie a obchodu organizácie, pohrebníctvo minulý rok spustilo tiež novú prehľadnú webovú stránku, sprístupnilo nový portál pre vyhľadávanie informácií o hrobových miestach či zosnulých a zefektívnilo ceny pohrebných služieb pre fyzické osoby.

Mestské pohrebníctvo v roku 2022 získalo prvé miesto za transparentné obstarávanie v kategórii Podniky vo vlastníctve štátu a samospráv, ktoré udeľovala spoločnosť Transparex. „Pre lepšiu informovanosť občanov a transparentné zverejňovanie informácií Marianum koncom roka 2022 spustilo novú webovú stránku,“ priblížila Šemberová.

Ako dodala, prostredníctvom stránky zverejňujú informácie a poskytujú obsah, ktorý verejnosť vyhľadáva, vrátane informácií o zosnulých a hrobových miestach na cintorínoch vo svojej správe na území Bratislavy.

Marianum zaviedlo tiež nový systém cien pohrebných služieb. „V porovnaní s predchádzajúcim cenníkom, ktorý obsahoval množstvo rôznych položiek, balíčky pohrebov sú prehľadnejšie a výsledná cena pohrebu sa znížila v priemere o 83 eur v prípade klasického pohrebu – s rozlúčkou na cintoríne a o 133 eur v prípade kremácie – s rozlúčkou v krematóriu,“ vysvetlil riaditeľ organizácie Róbert Kováč.

Výhodou je zníženie počtu položiek, ktoré si doteraz klienti museli určiť, vďaka čomu bude vybavenie pohrebných služieb jednoduchšie, prehľadnejšie a rýchlejšie.

Mestské pohrebníctvo prechádza tiež na novú vizuálnu identitu. V súvislosti so zmenou loga a vizuálnej identity Marianum v najbližších týždňoch čakajú zmeny na všetkých súčasných informačných tabuliach na cintorínoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk