Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Záhrada Vodárenského múzea
SITA
6. júna 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Bratislavské parky a záhrady budú počas víkendu otvorené už po ôsmy raz

Víkend otvorených parkov a záhrad (VOPZ) sa uskutoční od 10. do 12. júna. Podujatie, ktoré sa pravidelne koná v druhý júnový víkend, opäť otvorí verejnosti rozkvitnuté parky a záhrady v našich končinách.

„Festival“ záhradného umenia i kultúry je oslavou hodnôt, ktoré pre ľudí parky a záhrady predstavujú. Jedinečné prírodné a kultúrne dedičstvo si môžete v plnej kráse vychutnať už tento víkend.

Víkend otvorených parkov a záhrad sa v Bratislave bude tento rok konať v 16 súkromných i verejných parkoch a záhradách. Po prvýkrát sa do podujatia zapája záhrada pri Veľvyslanectve Ruskej federácie na Palisádoch, pri tzv. Fábryho vile, ktorá je pre verejnosť bežne neprístupná. Zároveň sa podarilo sprístupniť aj Kochovu záhradu, kde prebehnú aj dobrovoľnícke brigády. V Prüger-Wallnerovej záhrade bude nultý ročník festivalu Hidden Places hostiť umelca z Nemecka Martina Pfeifleho, ktorý tam bude prezentovať svoju „site specific“ umeleckú inštaláciu.

Do podujatia sa zapojilo aj hlavné mesto SR Bratislava s „parčíkom na Svoradovej“, ktorý bude prístupný vo víkendových dňoch 11. a 12. júna. Hlavné mesto si pripravilo informatívny program, v ktorom nebude chýbať možnosť piknikovania v príjemnom prostredí pod stromami, kreslenie pre deti na tému „Bratislava, zelenaj sa“, zapojenie sa do hľadania názvu pre budúcu lokalitu „parčík Svoradova“ a ďalšie aktivity.

Súčasťou tohtoročného VOPZ je aj odborný seminár venujúci sa problematike alejí a stromoradí, ktorý pod názvom Aleje a stromoradia – ich plánovanie, obnova a údržba sa uskutoční v piatok 10. júna o 9. hodine v Univerzitnej knižnici v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X