Bratislavské školy sa od pondelka neotvárajú, Staré Mesto otvorilo škôlky

Koronavirus skolka materská skola
Foto: ilustračné, GettyImages

Prezenčné vyučovanie na základných školách v Starom Meste začne od pondelka 15. februára.

Bratislavské školy sa od pondelka 8. februára neotvoria a pokračujú v dištančnom vyučovaní. Informoval o tom primátor hlavného mesta Matúš Vallo vo svojom profile na sociálnej sieti.

Jednotlivé mestské časti budú počas týždňa informovať, aký bude postup v týždni od pondelka 15. februára.

Bratislavské samosprávy zároveň žiadajú vládu, aby zabezpečila jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať.

Otváranie hygienik neodporúča

Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov,“ uviedol Vallo.

V piatok vláda rozhodla o tom, že od pondelka sa môžu otvárať školy. Regionálny hygienik to však v Bratislave neodporučil.

Materské školy v Starom Meste

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto otvorilo od pondelka 8. februára materské školy. Informovala o tom starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová s tým, že prezenčné vyučovanie na základných školách v Starom Meste začne od 15. februára. Staré Mesto je zriaďovateľom siedmich základných a 17 materských škôl.

Vedenie mestskej časti zhodnotilo stav tretieho skríningu obyvateľov na ochorenie COVID-19, ktorý sa uskutočňuje tento víkend.

Na základe týchto výsledkov sme prijali rozhodnutie smerom k otváraniu škôl. Výsledok tretieho skríningu poukazuje na stabilizovanú, dobrú incidenciu v rámci Starého Mesta. Sme výrazne pod jedným percentom a dlhodobo sme okolo 0,6 až 0,75. Tieto čísla nás ubezpečujú v tom, že v Starom Meste je bezpečné prostredie,“ uviedla Aufrichtová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk