Bratislavské Staré Mesto má Staromestskú hliadku, ktorá bude riešiť podnety obyvateľov a pracovať v teréne

Staromestska hliadka pomoc terenne prace problemy 3.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Staré Mesto sa rozhodlo založiť Staromestskú hliadku, ktorá bude pracovať v teréne a okamžite riešiť problémy, ktoré sa vyskytnú.

Úlohou novozaloženej Staromestskej hliadky bude operatívne riešiť problémy Starého Mesta a Staromešťanov, ako napríklad pokazené a preplnené smetné koše, odpadky v kríkoch či na ulici, polámané konáre po veternej smršti, kopy popadaného lístia, a podobne.

„Riešia podnety obyvateľov, ale aj sami aktívne ,skenujú´ Staré Mesto a pátrajú po nedostatkoch, ktoré sú schopní na mieste vyriešiť. Je taká staromestská rýchla rota. Sú vybavení vrecami na odpad, metlami aj základným opravárskym náradím,“ objasnila starostka Zuzana Aufrichtová.

Staromestska hliadka pomoc terenne prace problemy 1.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Staromestskú hliadku utvoril manželský pár, pričom obaja sú už niekoľko rokov zamestnancami miestneho úradu. Obyvatelia ich ľahko spoznajú podľa zeleného pracovného oblečenia s nápisom Staromestská hliadka. Staromešťania môžu manželskému páru aj nahlasovať problémy, ktoré je nutné vyriešiť, ako napríklad neporiadok v ich okolí.

Špecifikom výkonu Staromestskej hliadky bude aj prevencia či akási edukácia spoluobčanov a rovnako aj drobné nápravy, ktoré budú v rámci zákonných možností vykonávať priamo na mieste. Zasahovali napr. v okolí Hlbokej ulice, Leškovej ulice a na Jakubovom námestí.

Staromestska hliadka pomoc terenne prace problemy 2.jpg
Zdroj: staremesto.sk
Staromestska hliadka pomoc terenne prace problemy 3.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk