Bratislavské Staré Mesto rozšíri počas júla rezidenčné parkovanie o šesť ulíc, pribudne 151 parkovacích miest

Staré mesto
Foto: ilustračné, pixabay.com

Na uliciach, na ktorých zavedie Staré Mesto rezidenčné parkovanie, mali obyvatelia často problém zaparkovať.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto rozšíri v júli rezidenčné parkovanie o šesť ulíc. Pôjde o ulice Čelakovského, Dankovského, Koreničovu, Krátku, Smetanovu a Tvarožkovu. Po úprave dopravného značenia celkovo vytvoria 151 parkovacích miest, z toho 131 pre rezidentov s trvalým pobytom v mestskej časti, 15 miest bude voľných (pre návštevníkov Bratislavy) a ďalšie miesta vyhradia napríklad pre ťažko zdravotne postihnutých. Informovala o tom mestská časť Staré Mesto na svojej facebookovej stránke.

Na uliciach, na ktorých zavedie Staré Mesto rezidenčné parkovanie, mali obyvatelia často problém zaparkovať. V prípade, že rezidenti daných ulíc ešte nemajú parkovaciu kartu, musia si ju kúpiť na miestnom úrade v Starom Meste v hodnote 10 eur. Parkovacia karta (nálepka) následne oprávňuje držiteľa parkovať kdekoľvek na vyznačených miestach rezidenčnej parkovacej zóny v Starom Meste.

Obyvateľov budú informovať

Nové značenie je pokračovaním zavádzania rezidenčnej parkovacej politiky, ktorá v Starom Meste funguje už niekoľko rokov. Obyvateľov šiestich ulíc bude mestská časť informovať o obmedzeniach spojenými s vytvorením dopravného značenia najneskôr týždeň pred začatím prác.

V Starom Meste už funguje rezidenčné parkovanie, ktoré má začať platiť aj v ostatných bratislavských mestských častiach od januára 2021. Parkovanie upravuje všeobecne záväzné nariadenie, ktoré mestskí poslanci schválili na poslednom júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. O vytvorení jednotlivých rezidentských zón nerozhodne mesto, ale mestské časti. Prevádzkovateľom parkovacej politiky nebude súkromná firma, ako je to momentálne v Starom Meste, ale hlavné mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk