Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zavodisko_petrzalka_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
6. februára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Bratislavské Závodisko sa predávať nebude, čakajú ho nové výzvy

Bratislavské Závodisko sa po náhlej personálnej zmene na čele dostihovej autority SR predávať nebude. Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR však od nového vedenia štátneho podniku okolo riaditeľa Ľuboša Chmelára očakáva atraktívnejšie podujatia, zlepšenie hospodárenia a zmenu v spôsobe riadenia.

„Dostihový šport sa v posledných rokoch stále viac globalizuje a tento trend je akceptovaný aj Závodiskom v Bratislave ako spoločensky významnou testačnou centrálou nášho rezortu. Som hrdá na to, že tento jedinečný areál patrí do pôsobnosti nášho rezortu a naším cieľom je ho zveľaďovať,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, ktorá zároveň vylúčila akékoľvek aktivity vedúce k odpredaju areálu či samotného štátneho podniku.

Matečná v novembri minulého roka odvolala z pozície riaditeľa Závodiska Mariána Šurdu, ktorý – s krátkou prestávkou v roku 2012 – bol na čele už od 10. júla 1989. Pôvodne poverili riadením organizácie Jána Valtýniho, vedúceho úseku dostihovej prevádzky a marketingu, v decembri však do funkcie menovali Ľuboša Chmelára. Koncom januára ministerstvo vypísalo riadne výberové konanie. Uzávierka prihlášok je 25. februára.

„Náš podnik v súčasnosti realizuje audit zameraný na inventarizáciu hnuteľného a nehnuteľného majetku, ako aj audit procesov riadenia a obstarávania. Azda najväčším problémom je nedostavaná tribúna, do ktorej bolo doteraz investovaných takmer 1 milión eur a šesť rokov stojí nezakonzervovaná,“ priblížil Chmelár, podľa tlačovej správy rešpektovaný manažér s 25-ročnými medzinárodnými skúsenosťami v priemysle, obchode, finančníctve a agropriemysle.

Štátny podnik Závodisko spolu s ministerstvom budú hľadať zdroje na dofinancovanie výstavby tribúny. Potreba finančných zdrojov sa odhaduje približne na úrovni 2,5 milióna eur. Ministerstvo očakáva tiež zlepšenie hospodárenia podniku či realizáciu dlhodobo odkladaných nevyhnutných opráv. „Veľkou výzvou je hľadanie nových príjmov, zvýšenie návštevnosti, lepšie využitie areálu a organizovanie nových atraktívnych podujatí,“ uvádza sa v TS.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X