Bratislavské zberateľské dni mali opäť úspech

Zberateľské dni
SITA

Piatok a sobota patrili zberateľom z 18 krajín. Na pôde Incheby, na ploche 4 500 m2 ponúkali vzácne exponáty, ktoré predávali, vymieňali alebo iba vystavovali.

Dvesto vystavovateľov na 12. Bratislavských zberateľských dňoch dokazovalo, že zberateľstvo sa teší značnej popularite. Pre niektorých ide o koníček, iní berú zberateľstvo ako vhodnú investíciu.

Zberateľské dni
SITA

Tento rok opäť nechýbali vzácne exponáty. Medzi zberateľskými kusmi sa nachádzala napríklad strieborná medaila Slovenskej vysokej školy technickej k prvej inštalácii jej rektora z roku 1941. Vyrobilo sa z nej iba desať kusov, ktoré prezident udelil jednotlivým profesorom.

Na akcii boli vystavované a ponúkané aj vatikánske mince, ktoré sú vyhľadávané zberateľmi najmä preto, že ich výroba je prísne limitovaná, či pápežské medaily. Každý set týchto medailí obsahuje sedem kusov, na ktorých sú zobrazené portréty rímskych pontifikov.

Okrem rôznych vzácnych mincí a papierových peňazí mohla návštevníkov zaujať i expozícia historických zbraní. Ako pušky s kolieskovým zámkom vyrobené v 16. – 18. storočí, alebo aj kordy a rapiere, vyrobené v 16. – 17. storočí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk