Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marek Para
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
2. augusta 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Do bratislavského mestského zastupiteľstva bude kandidovať advokát Marek Para

Komunálne voľby ohlásil Andrej Danko predseda Národnej rady Slovenskej republiky na sobotu 10. novembra, avšak dátum podávania kandidátok jednotlivých politických strán, ako aj nezávislých kandidátov sa blíži. Počas týchto tropických horúčav sa politická strana Národná koalícia intenzívne pripravuje na nadchádzajúce jesenné komunálne voľby.

Bratislavská krajská organizácia za účasti členov predsedníctva strany odsúhlasila kandidátov za poslancov a starostov jednotlivých mestských častí Bratislavy, ako aj kandidátov za poslancov mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy. Lídrom kandidátky do mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy je podpredseda Národnej koalície Marek Para. Úspešný advokát mediálne známych tvárí sa bude uchádzať ako poslanecký kandidát aj o dôveru obyvateľov Starého Mesta.

„Medzi našimi kandidátmi máme veľa talentovaných mladých ľudí, ktorí doteraz v politike neboli, ale uvedomujú si, že ak chcú zmenu k lepšiemu, musia preto niečo aj urobiť. Ako prvý krok je, prirodzene, začať zmenu tam, kde bývame. Aj preto som sa rozhodol zapojiť do komunálnych volieb. Nielen jednotlivé mestské časti Bratislavy, ale celé hlavné mesto potrebuje výraznú zmenu, na ktorú už dlho čakajú Bratislavčania,“ konštatuje Marek Para.

Boj o kreslo starostu Petržalky

Do boja o kreslo starostu Petržalky sa zapojí aj Tomáš Szmrecsányi, bývalý novinár agentúry SITA, denníka SME, týždenníka PLUS 7 dní a mesačníka Goldman, ktorý je zároveň bratislavským krajským predsedom strany. Aktuálne pôsobí ako novinár na voľnej nohe či občiansky aktivista, ktorý sa angažuje v mimovládnom sektore za reguláciu všetkých typov hazardných hier, ochranu prírody či zachovanie historických budov.

„Petržalka potrebuje nový impulz, nových ľudí, ktorých spája spoločná vízia, ktorí vidia veci reálne a objektívne a nemajú chuť sa dohadovať o rôznych nereálnych či nerozumných projektoch dlhé roky, no naopak, chcú robiť a prinášať kvalitné rozhodnutia v prospech obyvateľov tu a teraz,“ zdôrazňuje Tomáš Szmrecsányi. Národná koalícia je presvedčená, že je čas ukončiť éru nezávislých kandidátov, lebo len silné a jednotné poslanecké kluby dokážu priniesť účinné rozhodnutia v komunálnej politike. „Verím, že naši kandidáti uspejú a spoločne vytvoríme dostatočne silný poslanecký klub na presadenie nevyhnutných zmien v prospech obyvateľov Bratislavy,“ dodáva Marek Para.

Podpora Nesrovnala

Národná koalícia v záujme neštiepenia hlasov tých Bratislavčanov, ktorí patria k národne, kresťansky a konzervatívne zmýšľajúcim občanom, sa rozhodla nepostaviť vlastného kandidáta na pozíciu primátora Bratislavy, ale podporí súčasného primátora Iva Nesrovnala ako nezávislého kandidáta. Strana si vysoko cení, že ako nezávislý predstaviteľ prispel k odpolitizovaniu činnosti mestského úradu a dokázal nielen dokončiť, ale aj realizovať veľa projektov v prospech rozvoja Bratislavy a jeho obyvateľov. „Ako rodený Bratislavčan sledujem dianie v meste a môžem zhodnotiť, že za uplynulé štyri roky sa jeho vedením Bratislava citeľne posunula vpred,“ doplnil Marek Para, podpredseda strany Národná koalícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X