Bratislavskej polícií sa podarilo zadržať dvoch mladých mužov, ktorí obchodovali s drogami

Drogy policia domova prehliadka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Po vykonaní domovej prehliadky sa policajtom z Bratislavy podarilo objasniť prípad drogovej trestnej činnosti.

Jaroslava L. a Mareka V., obaja 36-ročný a z Bratislavy čelia obvineniam z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinení Bratislavčania mali podľa doterajšieho vyšetrovania obchodovať s omamnými a psychotropnými látkami na rôznych miestach v Bratislavskom kraji a to s rôznymi osobami.

Počas domovej prehliadky, ktorá bola vykonaná 5. marca, zaistili policajti okrem iných vecí aj 35 vreciek s obsahom neznámej zelenej sušenej rastliny. Podľa predbežných výsledkov z expertízy sa v plastových vreckách nachádzala sušená rastlina rodu Cannabis. Obsah zaisteného materiálu zodpovedal minimálne 59 obvykle jednorazovým dávkam drogy.

Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spis prokurátorovi za účelom spracovania návrhu na väzobné stíhanie obvinených. V prípade preukázania viny im za uvedené konanie hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave obvinil  36-ročného .
Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania obvinení Bratislavčania od presne nezisteného dňa v roku 2004, najneskôr do dňa , kedy bola v jednom z bytov na Homolovej ulici vykonaná domová prehliadka, predávali alebo bezodplatne poskytovali na rôznych miestach v Bratislavskom kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk