Bratislavskí colníci zaistili falošné zberateľské kartičky Pokémon za viac ako 22-tisíc eur

Falosne zberatelske karticky colnici.jpg

Páchateľovi hrozí pokuta až do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.

Bratislavskí colníci zaistili 3508 balíkov napodobenín zberateľských kartičiek Pokémon v hodnote viac ako 22-tisíc eur. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Bratislava Drahomíra Adamčíková, hliadka príslušníkov finančnej správy z CÚ Bratislava zasahovala v uplynulých dňoch v areáli na ulici Stará Vajnorská.

Zamerali sa na kontrolu motorového vozidla so slovenskou poznávacou značkou, ktorého majiteľom bol 53-ročný občan čínskej národnosti. Colníci ho vyzvali, aby sprístupnil úložný priestor a interiér vozidla, kde sa nachádzali kartónové krabice.

Hliadka pri kontrole vozidla objavila podozrivý tovar, ktorý vykazoval znaky porušovania práva duševného vlastníctva. Išlo o 3 508 balíkov zberateľských kartičiek Pokémon a 184 obalov na karty. Prepravca nevedel k nim predložiť potrebné doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia.

Ak by sa tieto karty pre deti dostali na trh a predali ako originál, škoda by predstavovala 22 692 eur,“ uviedla Adamčíková s tým, že takúto stratu vyčíslil majiteľ ochrannej známky. Vo veci realizujú ďalšie úkony, páchateľovi hrozí pokuta až do výšky 67-tisíc eur, prípadne trestné stíhanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk