Bratislavskí mestskí policajti občas potrebujú pomoc aj iných záchranných zložiek. V týchto prípadoch potrebovali pomoc hasičov

Policia bratislava mestska novinky pripady.jpg
ilustračné foto, zdroj: mestskapolicia.bratislava.sk

Počas minulého týždňa zasahovali mestskí policajti pri viac ako 1600 prípadoch. Medzi nimi bolo aj 273 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

Najviac priestupkov mestskí policajti zistili v oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorých bolo 1220. 23 prípadov tvorilo dodržiavanie čistoty a poriadku na verejných priestranstvách, nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 6 prípadoch a v 4 prípadoch zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín.

Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 4-krát. V 5 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov a v 5 ďalších prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 7 starých vozidiel, 3 nové nelegálne skládky a 3 prípady poškodenia dopravného značenia. V 1 prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 591 prípadoch a 118 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 293 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Páričkovej ulici.

Okrem všetkých spomínaných prípadov riešila mestská polícia aj prípady, pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov. V jednom prípade potrebovali policajti pomoc pri odstránení neznámej tekutiny pod autom značky Renault v Petržalke. Neskôr sa ukázalo, že to bola brzdová kvapalina unikajúca zo systému tohto vozidla. Dobrovoľní hasiči po príchode na miesto zasypali kvapalinu absorbčným materiálom. Taktiež pomoc hasičov bola potrebná v prípade spadnutého stromu na ceste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk