Bratislavskí mestskí policajti riešili počas uplynulého týždňa viac než tisíc prípadov

Policia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestská polícia v Bratislave riešila počas uplynulého týždňa viac než tisícku prípadov. Medzi nimi sa objavili aj také, ktoré sa na mieste ukázali ako neopodstatnené.

Podľa týždenného hlásenia, ktoré bratsilavská mestská polícia uverjeňuje na svojej webovej stránke, počas uplynulého týždňa riešili hliadky v uliciach Bratislavy až 1501 udalostí.

Hliadky mestskej polície však preverovali aj prípady, ktoré sa priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené, takých bolo podľa hlásenia 350.

“K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 1031,” napísala bratislavská metská polícia.

Ako ďalej policajti uviedli, v dvoch prípadoch spolupracovali s pracvníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchrnaného zboru. V jednom prípade bolo dokonca potrebné privolať na pomoc Slobodu zvierat a v ďalšom prípade zas mestskí policajti spolupracovali s príslušníkmi Policjaného zboru Slovenskej republiky.

“Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustilo celkom 11 ľudí, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 26 ľudí,” uviedla Mestská polícia v Bratislave.

Hliadky mestskej polície zistili a riešili aj nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných pristranstvách, stalo sa tak v šiestich prípadoch.

Dvakrát bolo zistené nepovolené exteriérové sedenie a desaťkrát nedodržanie stanovených záverenčých hodín. Hliadky mestskej polície sa zaoberali taktiež porušeniami zákona o ochrane nefajčiarov, stalo sa tak desaťkrát.

V piatich prípadoch boli zistené nepovolené pouličné aktivity, v troch prípadoch obťažovanie osôb a v jednom prípade porušenie nočného pokoja.

“Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 4 staré vozidlá a 4 prípady poškodenia dopravných značiek,” uviedli policajti.

“Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 600 prípadoch a 143 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme celkom 43 priestupkov,” uzavrela bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk