Bratislavskí policajti bojujú proti drogám, za jeden deň vyriešili tri takéto prípady

Drogy bratislava policia kolaz.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Polícia v Bratislave bojuje proti drogovej činnosti nielen vykonávaním domových prehliadok, ale aj v rámci bežných dní počas výkonu služby.

Bratislavskí policajti z obvodného oddelenia PZ Trnávka 27. apríla krátko po 03.15 hod. podrobili kontrole 28-ročného muža. Ten počas kontroly vydal plastové vrecko s obsahom hnedo-bielej kryštalickej látky, ktorá bude ďalej skúmaná. Muža zatkli a previezli na príslušné oddelenie za účelom vykonania potrebných úkonov.

Ďalší prípad drogovej činnosti zaznamenali obvodného oddelenia Ružinov východ v rámci kontroly v čase o 11.30 hod. vo Vlčom hrdle. Policajti tu zaistili muža pred jedným z bytov, ktorý polícií odovzdal zatavenú injekčnú striekačku s obsahom neznámej kryštalickej látky. Muž policajtom povedal, že ide o pervitín. Aj v tomto prípade bol muž prevezený na príslušné policajné oddelenie.

V treťom prípade bratislavskí PMJčkári krátko po 13.15 hod. na križovatke ulíc Žitavská a Čiližská kontrolovali muža. Ten podľa slov polície po zákonnom poučení hliadke vydal tlakové vrecúško s obsahom neznámej zelenej sušenej rastliny, ako aj zatavenú injekčnú striekačku s kryštalickým materiálom. Policajná hliadka taktiež muža zatkla a previezla na policajné oddelenie.

Vo všetkých troch prípadoch bolo zo strany príslušných útvarov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi,“ dopĺňa polícia. Ak bude mužom preukázaná vina, môžu si vo väzení posedieť až 3 roky.

Drogy bratislava policia.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk