Bratislavskí policajti majú vždy plné ruky práce: V jeden deň našli opitého vodiča a zadržali tyranského muža

Policia bratislava konflikt alkohol za volantom sluzba.jpg

Ráno počas služby vypátrali opitého vodiča, ktorý spôsobil nehodu na križovatke ulíc Tuhovská v smere na ulicu Cesta na Senec. Poobede v tej istej službe zas zadržali agresívneho mladého muža, ktorý týral svoju ženu.

To, že sa policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave nenudia je každému snáď jasné. Deň čo deň zažívajú vypäté situácie a nie je núdza ani o „zaujímavé“ momenty. Svoje o tom hovoria aj dva konkrétne prípady, ktoré hliadka zažila počas jednej služby. Tieto dva prípady riešila hliadka popri iných úlohách.

Hneď doobeda mali policajti na starosti jeden kuriózny prípad. Na križovatke ulíc Tuhovská v smere na ulicu Cesta na Senec došlo k nehode, pri ktorej sa zrazili vozidlá Peugeot Boxer a Kia Sportage. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby jeden z vodičov na mieste nehody nepočkal a odišiel preč ešte pred príchodom polície.

Hliadka však dostala popis osoby aj s jej autom, a po chvíli auto vypátrali a zastavili. Vodiča okamžite podrobili dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorou mu bola nameraná hodnota 1,09 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 2,27 promile.

Ako ďalej uvádza polícia, vodič bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník PZ vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 49-ročnému občanovi Českej republiky.

V tej istej službe zažila hliadka aj domáce násilie, ktoré musela riešiť. Do jedného z bytov na Ipeľskej ulici v druhom bratislavskom okrese policajtov zavolali krátko po 14.30 hod. Došlo tu ku konfliktu medzi mužom a ženou. Muž mal pritom fyzicky napádať ženu a to údermi do oblasti hlavy a tváre, a začal ju tiež škrtiť.

K fyzickej potýčke došlo aj na parkovisku pred predmetným domom, pričom muž ženu škrtil a ťahal po chodníku až k vstupným dverám do domu. Tu hliadka konflikt riešila zadržaním agresívneho muža priamo na mieste a eskortovaním na policajné oddelenie.

Poškodená bola s viacerými zraneniami v oblasti hlavy, tváre a dolných končatín prevezená do nemocnice k ošetreniu. 25-ročný agresívny muž už čelí obvineniu z trestného činu výtržníctva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk