Bratislavskí policajti objasnili podvodné ponuky

Girl counting euros
Ilustračná foto : Gettyimages

Policajti druhého Bratislavského okresu objasnili prípady podvodných ponúk týkajúcich sa poskytnutia ubytovania. V tejto súvislosti už čelí obvineniu zo zločinu 27-ročná žena.

Výsledkom niekoľkomesačného vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II je vznesenie obvinenia z pokračovacieho zločinu podvodu spáchaného závažnejším spôsobom konania 27-ročnej Diane M. z okresu Piešťany.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania sa menovaná dňa 8. septembra po predchádzajúcej elektronickej komunikácii ohľadom inzerátu o prenájme bytu – ktorý zverejnila na jednom z internetových portálov, dohodla na ohliadke jedného z bytov na ulici Ružová dolina.

Obvinená následne s poškodeným mužom spísala zmluvu o nájme a od prevzala od neho finančnú hotovosť za mesačný nájom ako aj depozit vo výške 550 eur. Po pár dňoch od uzavretia zmluvy, ešte pred termínom nasťahovania sa muža do predmetného bytu, však obvinená telefonicky kontaktovala poškodeného a uviedla mu že od zmluvy odstupuje, pričom finančnú hotovosť mu zašle na bankový účet. K vráteniu peňazí však nedošlo a poškodenému mužovi bola týmto konaním spôsobená škoda vo výške 550 eur.

Konania s vyššie uvedeným „modus operandi“ sa obvinená mala dopustiť následne aj v dňoch 9., 10. aj 11. septembra, kedy predstieraním vlastníckeho vzťahu k jednému z bytov na uvedenej ulici uviedla do omylu a následne vylákala od viacerých záujemcov o prenájom izby finančné prostriedky vo výške približne 2 750 eur.

Obvinená čelí obvineniu z celkovo 5 skutkov k spáchaniu ktorých malo dôjsť začiatkom mesiaca september 2018. Obvinenej v prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.
Nakoľko v súvislosti s uvedeným konaním bolo uverejnených viacero príspevkov resp. výstrah na internetových portáloch zaoberajúcich sa sprostredkovaním bývania, existuje dôvodné podozrenie že poškodených osôb môže byť viac.

Touto cestou vyzývame občanov, ktorí boli takýmto konaním uvedení do omylu a bola im následne spôsobená škoda, aby neváhali kontaktovať políciu na najbližšom útvare policajného zboru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk