Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Girl counting euros
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : Gettyimages
20. novembra 2018 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Bratislavskí policajti objasnili podvodné ponuky

Policajti druhého Bratislavského okresu objasnili prípady podvodných ponúk týkajúcich sa poskytnutia ubytovania. V tejto súvislosti už čelí obvineniu zo zločinu 27-ročná žena.

Výsledkom niekoľkomesačného vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II je vznesenie obvinenia z pokračovacieho zločinu podvodu spáchaného závažnejším spôsobom konania 27-ročnej Diane M. z okresu Piešťany.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania sa menovaná dňa 8. septembra po predchádzajúcej elektronickej komunikácii ohľadom inzerátu o prenájme bytu – ktorý zverejnila na jednom z internetových portálov, dohodla na ohliadke jedného z bytov na ulici Ružová dolina.

Obvinená následne s poškodeným mužom spísala zmluvu o nájme a od prevzala od neho finančnú hotovosť za mesačný nájom ako aj depozit vo výške 550 eur. Po pár dňoch od uzavretia zmluvy, ešte pred termínom nasťahovania sa muža do predmetného bytu, však obvinená telefonicky kontaktovala poškodeného a uviedla mu že od zmluvy odstupuje, pričom finančnú hotovosť mu zašle na bankový účet. K vráteniu peňazí však nedošlo a poškodenému mužovi bola týmto konaním spôsobená škoda vo výške 550 eur.

Konania s vyššie uvedeným „modus operandi“ sa obvinená mala dopustiť následne aj v dňoch 9., 10. aj 11. septembra, kedy predstieraním vlastníckeho vzťahu k jednému z bytov na uvedenej ulici uviedla do omylu a následne vylákala od viacerých záujemcov o prenájom izby finančné prostriedky vo výške približne 2 750 eur.

Obvinená čelí obvineniu z celkovo 5 skutkov k spáchaniu ktorých malo dôjsť začiatkom mesiaca september 2018. Obvinenej v prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.
Nakoľko v súvislosti s uvedeným konaním bolo uverejnených viacero príspevkov resp. výstrah na internetových portáloch zaoberajúcich sa sprostredkovaním bývania, existuje dôvodné podozrenie že poškodených osôb môže byť viac.

Touto cestou vyzývame občanov, ktorí boli takýmto konaním uvedení do omylu a bola im následne spôsobená škoda, aby neváhali kontaktovať políciu na najbližšom útvare policajného zboru.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X