Bratislavskí policajti opäť zažívali noc, ako z akčného filmu: Unikajúci vodič nerešpektoval ich výzvy a nezastavil ani po varovných výstreloch

Policajna nahanacka bratislava policia titulka.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Policajti zastavili unikajúceho vodiča, ktorý počas nebezpečnej jazdy nerešpektoval ich výzvy a nereagoval ani na varovné výstrely do vzduchu.

Policajti hliadky Obvodného oddelenia PZ Trnávka počas noci, krátko pred 1.30 hod. vo štvrtok 24. januára, spozorovali vodiča auta značky Volkswagen Passat, ktorý prešiel na červenú križovatkou ulíc Galvaniho a Ivanská cesta. Z dôvodu porušenia zákona o cestnej premávke sa policajti rozhodli vodiča, za použitia výstražného zvukového a svetelného znamenia, zastaviť a podrobiť kontrole.

Vodič však na výzvu policajtov nezastavil a vysokou rýchlosťou začal unikať po ulici Ivanská cesta smerom na letisko. Počas svojej jazdy viackrát prešiel do protismeru a nerešpektoval dopravné značenie. Policajti po celý čas prenasledovania auta s rumunskými poznávacími značkami vyzývali vodiča k zastaveniu. Vodič aj napriek tomu výzvy policajtov nerešpektoval, odbočil na diaľnicu D1 a bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Policajna nahanacka bratislava 1.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Z tohto dôvodu, na Rybničnej ulici, jeden z policajtov použil 2 varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane. Vodič aj napriek tomu pokračoval v jazde a prešiel s vozidlom na poľnú cestu vedúcu popri Púchovskej ulici v smere do Pezinka. Tu vodič nezvládol riadenie a zišiel s vozidlom do priekopy, ktorá sa nachádzala vedľa poľnej cesty. Policajti následne pri zatýkaní vodiča použili výstrahu zbraňou a donucovacie prostriedky, pri ktorých nedošlo k žiadnym zraneniam vodiča.

Policajna nahanacka bratislava 3.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Vykonanou dychovou skúškou bola 23-ročnému vodičovi z okresu Senec nameraná hodnota 0,40 mg/l alkoholu v dychu, opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Následne bol muž prevezený na príslušné policajné oddelenie k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. Vodičovi bol zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda mu bola zakázaná.

Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II, ktorí vec objasňujú ako priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Policajna nahanacka bratislava
Zdroj: KR PZ Bratislava
Policajna nahanacka bratislava
Zdroj: KR PZ Bratislava
Policajna nahanacka bratislava
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk