Bratislavskí policajti pri razii zaistili veľké množstvo drog, aj zariadenie na výrobu liehu

Policia zadrzala dokazy obvinenie drogy.alkohol.jpg
KR PZ Bratislava

Niekoľko mesačné vyšetrovanie policajtov v Bratislave prinieslo svoje „ovocie“. Ďalšia závažná trestná činnosť, ktorá bola páchaná na území Bratislavského kraja nezostala neobjasnená.

Výsledkom niekoľko mesačného vyšetrovania policajtov v Bratislave bola policajná akcia, ktorej cieľom bolo objasnenie ďalšieho prípadu drogovej trestnej činnosti, k páchaniu ktorej dochádzalo na území Bratislavského kraja. Po zabezpečení dôkaznej situácie vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi spáchaného závažnejším spôsobom konania, 32-ročnému Filipovi Č. z okresu Senec.

Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania si obvinený muž najmenej od mesiaca januára 2018 zabezpečoval omamné a psychotropné látky, konkrétne metamfetamín a rastliny rodu Cannabis, ktoré následne prechovával v jednom z rodinných domov v obci Chorvátsky Grob. Zároveň ich však aj ďalej distribuoval bezodplatne, ako aj za finančnú odplatu ďalším osobám.

V rámci vyšetrovania vykonali policajti v jednom z rodinných domov v obci Chorvátsky Grob domovú prehliadku, v rámci ktorej boli zaistené viaceré stopy dôležité pre ďalšie trestné konanie. Okrem iného bolo zaistené väčšie množstvo béžového kryštalického materiálu nachádzajúceho sa v rôznych plastových, sklenených nádobách resp. plastových vreckách, ako aj sušený rastlinný materiál nachádzajúci sa v plastovom vrecku s tlakovým uzáverom.

002 1.jpg
KR PZ Bratislava

Celkovo bolo v rámci prehliadky zaistených viac ako 140 stôp. Tieto stopy boli následne podrobené expertíznemu skúmaniu, v rámci ktorého bolo preukázané, že uvedené množstvo kryštalického materiálu možno považovať za celkovo 515 bežných jednorazových dávok drogy. Expertíznym skúmaním zaisteného sušeného rastlinného materiálu bolo preukázané, že zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť celkovo 100 bežných jednotlivých dávok drogy.

Nakoľko počas domovej prehliadky bola v jednej z izieb uvedeného rodinného domu zaistená aj krátka strelná zbraň neznámej značky spolu s muníciou, vyšetrovateľom PZ bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vo vnútorných priestoroch rodinného domu policajti zaistili aj destilačné zariadenie. Nakoľko neoprávneným prechovávaním zariadenia na výrobu liehu došlo k spáchaniu trestného činu nepovolenej výroby liehu, policajti predložili návrh na začatie trestného stíhania Kriminálnemu úradu Finančnej správy.

003.jpg
KR PZ Bratislava

Obvinený muž je v súčasnosti stíhaný väzobne. Vyvodenie ďalšej trestnoprávnej zodpovednosti voči už obvinenému mužovi je v súčasnej dobe predmetom ďalšieho vyšetrovania. Za uvedené konanie mu v zmysle trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

001 1.jpg
KR PZ Bratislava
004.jpg
KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk