Bratislavskí policajti riešili dve kuriózne dopravné nehody spôsobené opitými dôchodkyňami

Dochodkyna za volantom alkohol polícia bratislava
Zdroj: GettyImages

Dopravní policajti zaznamenali počas uplynulého týždňa dve dopravné nehody spôsobené požitím alkoholu vodičov, zarážajúce však bolo, že za volantom v oboch prípadoch sedeli dôchodkyne.

Dve nevšedné dopravné nehody zaznamenali dopravní policajti v Bratislave. Pod obe sa podpísalo požitie alkoholu pred jazdou a v oboch prípadoch boli páchateľkami dôchodkyne. V jednom prípade došlo k dopravnej nehode krátko pred 14.45 hod. na parkovisku na Šándorovej ulici v Bratislave. Auto značky Volkswagen Polo viedla 67-ročná vodička a nakoľko sa podľa slov policajného hovorcu Michala Szeiffa plne nevenovala vedeniu vozidla narazila do zaparkovaných áut značiek Škoda Fabia, Ford Fiesta a následne pri cúvaní aj do Toyoty Yaris.

Vodičku zastavila až policajná hliadka a to na Exnárovej ulici, taktiež ju na mieste podrobila dychovej skúške. Prítomnosť alkoholu v krvi potvrdila aj opakovaná dychová skúška, ktorá predstavovala 1,69 promile.

K takmer rovnakému prípadu došlo v ten istý deň približne v čase o 17.30 hod. na Tomášikovej ulici. Po tejto ulici prechádzala 68-ročná vodička s autom značky Peugeot 207 CC, keď pred križovatkou s Ružinovskou ulicou došlo k nárazu do auto značky Škoda Octavia, ktoré pred touto križovatkou stálo. Hliadka Policajného zboru vodičku taktiež podrobili dychovej skúške. Vodičke namerali 1,4 promile.

V obidvoch prípadoch boli vodičky po vykonaní potrebných úkonov umiestnené v cele policajného zaistenia, a rovnako im bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informoval policajný hovorca.

Policia bratislava alkohol dochodkyna.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk