Bratislavskí policajti zachraňovali nehybne ležiace osoby, ktoré si vyžiadali ošetrenie zdravotníkov

Sanitka, sneh
ilustračné: SITA

Ako informovala bratislavská mestská polícia prostredníctvom svojej webovej stránky, na ktorej s pravidelnosťou zverejňuje hlásenia, chladné januárové dni sú nevyspytateľné a pre mnohých občanov je takéto počasie nebezpečné.

Podľa informácia od Mestskej polície v Bratislave, počas uplynulého týždňa v stredu krátko po 20tej hodine prijala mestská polícia na bezplatnom telefónnom čísle 159 oznam. Oznamovateľ uvádzal, že na Ovsištskom námestí sa nachádza osoba, ktorá nehybne leží v snehu.

Ako uviedla mestská polícia, príslušná hliadka išla oznam okamžite preveriť a jeho hodnovernosť následne potvrdila. „Na mieste ležal muž, ktorý odmietal komunikovať a javil známky podchladenia. Z uvedeného dôvodu boli na miesto ihneď privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci, ktorí muža previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia,“ napísala polícia na svojom webe.

Tento prípad nebol počas minulého týždňa jediný a na inom mieste v rámci Bratislavy sa stalo niečo obdobné. Podľa slov polície riešili príslušníci podobný prípad aj na Ivánskej ceste.

Ako uviedla bratislavská mestská polícia, vo štvrtok hodinu po polnoci prijala polícia oznam, v ktorom oznamovateľ uvádzal, že na zastávke mestskej hromadnej dopravy leží muž, ktorý nekomunikuje.

„Mestskí policajti, rovnako ako v predchádzajúcom prípade, sa na miesto v krátkom čase dostavili a vyrozumeli pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, ktorí muža na mieste ošetrili,“ uviedla záverom polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk