Bratislavskí vysokoškoláci čoskoro začnú letný semester, postupne skončí online forma výučby

online výučba, škola
Foto: ilustračné, Gettyimages

Študenti ostanú ešte niekoľko týždňov na dištančnej výučbe, následne nastane zopár zmien.

Dištančná forma výučby z pohodlia domova niekomu vyhovuje, iní preferujú s vyučujúcimi a spolužiakmi osobný kontakt. Posvietili sme si na bratislavské univerzity a prijaté opatrenia na letný semester.

Univerzita Komenského v Bratislave

Prvé tri týždne letného semestra odporučil krízový štáb Univerzity Komenského v Bratislave (UK) dištančnú výučbu. To by sa však malo zmeniť od pondelka 7. marca – odporúča sa prezenčná výučba.

Detaily o štúdiu určia dekani fakúlt. Ako uvádza univerzita na webe, v odôvodnených prípadoch môžu vysokoškoláci študovať naďalej online. Odporúča sa využiť maximálne 50 % kapacity miestnosti na sedenie alebo zabezpečiť primeraný odstup medzi osobami.

Internáty budú fungovať v režime OTP. Študenti, ktorí odišli v septembri, môžu opäť požiadať o ubytovanie. UK dodáva, že študentom aj zamestnancom odporúča očkovanie.

Ekonomická univerzita v Bratislave

Od začiatku letného semestra do minimálne nedele 13. marca odporučil krízový štáb Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA) ostať na online forme výučby.

Platí to pre študijné odbory v slovenskom jazyku na bakalárskom aj magisterskom stupni. Pre tieto odbory sa môže najskôr od pondelka 14. marca prejsť na hybridnú formu vyučovania, všetko bude závisieť od vývoja situácie.

V prípade hybridnej formy vyučovania sa budú prezenčnou formou realizovať semináre, cvičenia či laboratórne cvičenia. Online formou by prebiehali prednášky. Dvojhodina počas prezenčnej výučby by sa skrátila z 90 minút na 80 minút a prestávka medzi hodinami predĺžila z 15 na 25 minút.

Pre študijné odbory v cudzom jazyku platí vyučovanie výhradne online formou a to potrvá počas celého letného semestra. Online formou sa budú učiť aj externí študenti či ľudia na Univerzite tretieho veku. Podrobnosti o štúdiu stanovia dekani fakúlt.

Slovenská technická univerzita v Bratislave

Prvé tri týždne sa budú študenti Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) vzdelávať dištančnou formou. Neplatí to pre doktorandov, študentov končiacich ročníkov na bakalárskom a magisterskom stupni pri realizácii experimentálnych meraní a konzultácii k záverečným prácam.

Od 4. týždňa sa spúšťa prezenčné vyučovanie s dodržiavaným režimom OTP. Platí pre študentov aj zamestnancov univerzity. Výnimky sa týkajú osôb, ktoré sú v izolácii alebo v karanténe či ak bude 5 % študentov v jednom ročníku študijného programu pozitívnych.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk