Bratislavskí vysokoškoláci rozbehli nový "biznis", obchodovali s izbami na internátoch

Dedeček navrhoval internáty v Mlynskej doline.
Foto: ilustračné, Facebook/ Mladosť Štúrak Atriáky Manželáky

Univerzita Komenského upozorňuje, že ide o protiprávne konanie. Podnety už rieši právny útvar univerzity.

Na Slovensko prišlo od vypuknutia vojny na Ukrajine veľa utečencov a iných ľudí. Zdržiavajú sa aj v Bratislave a hľadajú si dočasné ubytovanie. Niektorí Slováci však situáciu obrátili vo svoj prospech a snažia sa na nich zarábať.

Dôkazom je „biznis“ bratislavských vysokoškolákov, ktorý spočíval v tom, že obchodovali s pridelenými izbami na internátoch. Neuvedomujú si však, že tento čin je protiprávnym konaním a môže mať vážne následky.

„Náš právny útvar už takéto podnety rieši, len dnes pribudli dva,“ uvádza sa na Facebookovej stránke internátov. Univerzita dodala, že študenti môžu okrem okamžitého ukončenia zmluvy čeliť aj disciplinárnemu konaniu, vylúčeniu zo štúdia či trestnému stíhaniu.

Ak viete o niekom, kto obchoduje s izbami, kontaktujte univerzitu. Každý rok prichádza do hlavného mesta veľa študentov, ktorí potrebujú lacné ubytovanie. Obmedzením obchodovania s izbami sa zvýši šanca ubytovať študentov, ktorí stále zháňajú strechu nad hlavou.

Na internátoch ubytovali tento rok takmer 10-tisíc študentov. Univerzita chce dať do ponuky ubytovania desiatky voľných miest, ktoré sa jej podarilo nájsť v Modre.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk