Bratislavskí zlodeji sú vynaliezaví: Prišli so staronovým spôsobom, ako vykrádať byty

zlodej v byte
Foto: ilustračné, Gettyimages

Ak budete mať pred bytovkou lešenie, nezabudnite si na noc alebo v čase neprítomnosti zatvárať okná. 

Zlodeji si vždy nájdu spôsoby, ako niekoho okradnúť. Na ich určité triky sa príde veľmi rýchlo, niektoré sú úplne nové a chvíľu trvá, než si ich niekto všimne.

Jedna obyvateľka v Dúbravke upozornila na staronovú „praktiku“, ktorú používali mladí zlodeji. K činu potrebovali len noc a lešenie.

Preskakovali do balkónov

Obyvateľka videla podozrivých mladíkov na Landauovej ulici pred niekoľkými dňami. Tvrdí, že jeden muž chodil po lešení po polnoci a preskakoval ľuďom do balkónov. Myslí si, že chcel kradnúť.

Jedného z mladíkov vyfotografovala. Nesnažil sa vôbec skrývať, priam naopak – na zábere ešte aj zapózoval. Keď sa ho spýtala, čo robí, odpovedal, že kontroluje lešenie.

Na daného mladíka čakali podľa slov obyvateľky dvaja muži dole, ktorí dávali pozor. Ďalší muž čakal v pripravenom, naštartovanom aute. „Teraz boli u nás, zajtra môžu byť u vás,“ vystríha obyvateľka.

Z lešenia priamo do bytu

V diskusii sa ďalšia obyvateľka podelila o svoju skúsenosť. Zlodej využil teplé leto a to, že sú pootvárané okná. Pod rúškom noci sa vybral po lešení pozerať do okien bytu, no nerátal s tým, že bude niekto hore. Keď ho žena zbadala, začala kričať, čo zlodeja odstrašilo.

Krádeže v bytoch po lešení nie sú pre políciu ničím novým. V roku 2012 napríklad muž vykradol jeden byt na trnavskom sídlisku, dnu sa dostal cez pootvorené balkónové dvere. Ukradol veci za viac ako 500 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk