Bratislavský botel sa predáva za státisíce eur, je roky súčasťou dunajského nábrežia v centre mesta

Marina Botel
Foto: Google maps, nehnutelnosti.sk - koláž Bratislavadeň

Botel Marina sa nachádza na ľavom brehu Dunaja. V jeho priestoroch je bar, reštaurácia, herňa, izby a apartmány.

Ak ste išli niekedy pešo spod Mosta SNP smerom do Karlovej Vsi, zrejme ste si všimli pri nábreží niekoľko botelov. Jeden z nich, Marina Botel & Reštaurácia, sídli pod Bratislavským hradom už roky a ponúka pre návštevníkov ubytovanie a možnosť občerstvenia v reštaurácii.

Tento botel sa najnovšie objavil na realitnom portáli, kde sa uvádza, že hľadá nového majiteľa. Posledná rekonštrukcia prebehla v roku 2004. Pešo ste v centre mesta z botela do niekoľkých minút.

Herňa či spoločenské akcie

Botel ponúka jedinečné ubytovanie pre turistov. Môžu si vybrať z 27 dvojlôžkových izieb, 3 jednolôžkových izieb a dvoch apartmánov.

Marina Botel
Jedna z izieb pre hostí. Foto: nehnutelnosti.sk

Loď je roky využívaná taktiež ako priestor na organizovanie spoločenských udalostí a rodinných osláv, čo umožňuje priestor v podpalubí. Hostia botela sa môžu zabaviť taktiež v herni, bare a posedieť si pri dobrom jedle v reštaurácii.

Zaujíma vás, ako je to riešené s energiami? Elektrina, plyn a voda sú napájané z brehu a odpad je prečerpávaný do mestskej kanalizácie. Loď sa predáva za 900-tisíc eur.

Marina Botel
Bar botela. Foto: nehnutelnosti.sk

Hodnotenia hostí

Botel sa tešil počas svojej prevádzky návštevám hostí z rôznych štátov, ktorí ohodnotili ubytovanie a služby na platforme Google. Botel má k dnešnému dňu viac ako 300 recenzií.

James považuje za milý nápad postavenie charizmatického 100-ročného parníka Louisiany na Dunaji, z ktorého sa urobil hotel. Posťažoval sa na svoju izbu, kde nefungovala televízia, bol tam cítiť pach cigariet a posteľ nebola pohodlná. Cenu považoval za primeranú a pozitívne ohodnotil personál.

Misti bola ubytovaná na lodi v čase, kedy bolo horúco. Opísala, že na izbách nebola klimatizácia a bolo potrebné si vypýtať ventilátor, pretože nebol súčasťou každej izby. Postele boli podľa jej slov čisté a opotrebované. Prekážalo jej, že nebola v blízkosti MHD zastávka či to, že na lodi vedľa prebiehala hlučná párty.

Botel navštívila aj Catherine a mala niekoľko výhrad. Sprchu musela nechať pustenú aspoň 5 minút, aby sa ohriala a tiež poukázala na nefunkčnú klimatizáciu. Podľa turistky boli steny veľmi tenké a bolo počuť kroky personálu, raňajky začínali až o 8.00 hod. Bratislavu si užila, no na botel sa snažila vracať až v noci a len tam prespať.

Marina Botel
Bratislavský botel na ľavom brehu Dunaja. Foto: nehnutelnosti.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk