Bratislavský dopravný podnik potrebuje navýšiť kapacity autobusov počas modernizácie Karlovesko – dúbravskej radiály

Dopravny podnik bratislava autobus obstaravanie.jpg
Foto: ilustračné, dpba.blob.core.windows.net

Dopravný podnik Bratislava chce nakúpiť 12 ojazdených kĺbových autobusov, aby zabezpečil lepšiu prepravu cestujúcej verejnosti.

Dopravný podnik Bratislava má záujem čím skôr obstarať ojazdené kĺbové autobusy, ktoré však musia byť v dobrom technickom stave. Obstarávanie je vyhlásené na 6 kusov štvordverových a 6 kusov trojdverových autobusov. Cena všetkých autobusov spolu je dohadovaná na menej ako polovicu kúpnej ceny jedného nového podobného typu autobusu. Spolu by mali vyjsť ojazdené autobusy približne 132 300 eur, pričom jeden autobus na základe cenového prieskumu by mal stáť približne 11-tisíc eur bez DPH. Finálna kúpna cena bude známa až na základe predložených ponúk od uchádzačov.

V celom meste by podľa predpokladov DPB malo počas modernizácie Karlovesko – dúbravskej radiály pribudnúť 20 kusov autobusov. Kĺbové autobusy budú nasadzované do premávky denne, aby bola zabezpečená komfortná preprava cestujúcich. Pritom obstarané autobusy budú premávať aj na ostatných linkách MHD v meste a neskôr nahradia vysokopodlažné staré autobusy typu Karosa.

V blízkej budúcnosti plánuje DPB obstarať aj ďalších 80 nových, kĺbových autobusov. Po dodaní nových autobusov sa staré autobusy z vozidlového parku postupne vyradia a nahradia týmito novými.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk