Bratislavský Hačikó už nie je medzi nami, neuveriteľných 13 rokov žil v prístave

Bratislava apolo pes pomoc umrtie.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Apollo, Bobčo či slovenský Hačikó, aj takto ste možno i vy poznali psíka, ktorý dlhých 13 rokov žil v bratislavskom prístave. Ďalších takmer 6 rokov prežil v starostlivosti SAOZ. Apollo však už nie je medzi nami.

Mnohí poznajú príbeh o vernom psíkovi Hačikó, ktorý svojho pána chodil čakať na stanicu v Japonsku, aj keď už pán dávno nežil. Slovenským Hačikó bol aj psík známy ako Apollo alebo Bobčo. Apollo sa volal preto, že ho ľudia najčastejšie stretávali pod mostom Apollo.

Mal tu útočisko, búdy a ľudia mu sem nosili jedlo a vodu. Bol to priam maskot prístavu. Hoci je jeho príbeh smutný a život nemal práve najľahší, našli sa aj dobrí ľudia, ktorí sa o Apolla starali, či už v prístave alebo neskôr u Janky zo Slovenskej aliancii ochrancov zvierat /SAOZ/, kam sa na staré kolená dostal. Teraz už nie je medzi nami, tento svet Apollo opustil 8. novembra.

O Apollovi dokonca kolovali legendy, ako sa do prístavu dostal. Jeden z príbehov hovorí o tom, že priplával na kuse dreva z Rakúska. Napokon ho zachránili vrátnici, ktorí sa o Apolla v prístave starali. Neskôr ale do prístavu vrátnici chodiť prestali, Apollo ich však stále čakal. Dokonca chodil vždy v rovnakom čase na autobusovú stanicu, kam s nimi pravidelne po zmenách chodil.

Vracal sa však do prístavu, kde mu pomáhali a kŕmili ho dobrí ľudia. V roku 2017 sa dostal do starostlivosti skvelých dobrovoľníkov. Dokonca absolvoval operáciu kvôli nádoru semenníkov a prekonal zápal pľúc. Zo všetkého sa však dostal a dožil sa odhadom krásnych 20 až 21 rokov.

O jeho príbehu vedel snáď každý Bratislavčan a mnohí ho chodili navštevovať aj do jeho nového domova. Hoci niektorí hovorili, že v útulku sa mu na staré kolená páčiť nebude, opak bol pravdou. Všetkých si ihneď získal a stal sa tu miestnym šéfom.

Obrovská Apollova pomocníčka Janka sa pred rokmi vyjadrila pre portál cas.sk, aké boli jeho prvé dni v novom domove. Nemali to s ním ľahké, páčilo sa mu vnútri a nevedeli ho dostať von, pravdepodobne sa bál, že už nebude môcť naspäť dnu.

Napokon sa však všetko dalo do normálu a Apollo tam prebral nadvládu. „Je to veľký šéfko a pán pes. Na svoju svorku starých psíkov je zvyknutý, no ak príde nový, každého ovrčí a ohundre,“ povedala vtedy pre portál majiteľka, ktorá je zároveň členkou SAOZ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk