Bratislavský Henkel sťahuje z trhu dezinfekčný prostriedok proti plesni, takýto je dôvod

Ceresit henkel.jpg
ilustračné, zdroj: SOI

Slovenská obchodná inšpekcia zverejnila na svojej webovej stránke oznam od spoločnosti HENKEL Slovensko s.r.o., Bratislava. Ten sa týka dezinfekčného prostriedku CERESIT – Stop plesi (All in One), ktorý spoločnosť sťahuje z trhu. Ako doplnila stránka, ide o dezinfekčný prostriedok, ktorý je v plastovej fľaši s rozprašovačom.

„V ozname sa uvádza interné zistenie, že v niektorých prípadoch fľaše s obsahom produktu CERESIT nespĺňajú požadované štandardy kvality, v dôsledku čoho môže dôjsť pri manipulácii (bežnom použití) s prípravkom k neželanému oddeleniu rozprašovača od tela fľaše, následnému vypadnutiu fľaše a rozliatiu dezinfekčného prostriedku, pričom nie je možné vylúčiť zasiahnutie očí dezinfekčným prostriedkom a ich poškodenie následkom priameho kontaktu,“ uviedla Slovenská obchodná inšpekcia v dôležitom bezpečnostnom upozornení.

Popis produkt, ktorý nevyhovuje, je nasledovný. Krajina pôvodu: Nemecko (na trh ho distribuuje HENKEL Slovensko s.r.o.). Údaje o výrobcovi: HENKEL AG & Company, Düsseldorf. Identifikácia výrobku sprístupneného na slovenský trh: CERESIT Stop Plesni All in One, IDH = 2277779, EAN = 9000101112269. Druh nebezpečnosti: poškodenie zdravia (očí) pri priamom kontakte.

Ako ďalej uviedla Slovenská obchodná inšpekcia, súčasťou oznámenia bol aj opis opatrení, ktoré vykoná spoločnosť HENKEL. K ním patrí celkové odstránenie produktu z trhu, ďalej informovanie spotrebiteľov prostredníctvom webových stránok a inzercie v tlačených médiách, kde bude zverejnené odporúčanie spotrebiteľom na ukončenie používania a likvidáciu produktu a taktiež zverejnenie informácií o spôsobe získania kompenzácie spotrebiteľom za zakúpený produkt.

Ako na záver doplnila Slovenská obchodná inšpekcia, vzhľadom na to, že opatrenia zo strany dotknutej firmy sú zjavne komplexné a postačujúce, nie je potrebné prijímať ďalšie opatrenia zo strany SOI. Bližšie informácie získajú spotrebitelia na stránke SOI alebo od samotnej spoločnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk