Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hodina Zeme
SITA
23. marca 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Bratislavský hrad a ďalšie dominanty v sobotu na hodinu zhasnú

Aj Bratislava sa zapojí do Hodiny Zeme. V čase od 20.30 do 21.30 hod. zhasnú nielen v Bratislave svetlá mestských dominánt. Slovensko sa do Hodiny Zeme zapojí už po deviaty raz.

Program Hodiny Zeme začne na Primaciálnom námestí už o 18. hodine. Okrem hudobného sprievodu skupiny Rytmiky bubnujúcej na odpade, vystúpia speváci a muzikáloví herci Thomas Puskailer a Martin Madej s ukážkou ich projektu Eco Tour.

„Pre mňa ekológia nie je len póza, ale skutočný životný postoj. Je veľa možností, ako žiť ekologicky, len my ľudia pomaly zabúdame na dopad, ktorý spôsobíme, čo i len vyhodením plastovej fľaše v lese pri obyčajnej prechádzke. Preto vznikol v roku 2015 projekt pre školy, kde im zábavnou a zároveň náučnou formou ukážeme, aké je dôležite chrániť naše životné prostredie. Tento rok sme sa zamerali najmä na znečistenie a prebytočné plytvanie vody. Preto som rád, že podporíme osobne myšlienku podujatia Hodina Zeme,“ hovorí Thomas Puskailer.

Zapojiť sa môžu aj záujemcovia

V rámci programu budú mať možnosť zapojiť sa aktívne do Hodiny Zeme nielen dospelí, ale aj deti. Budú pripravené štyri stanovištia, kde sa hravou formou dozvedia, ako sa k našej planéte správať ekologickejšie. V stánku OZ Skrášlime Slovensko si môžete vyskúšať zasadiť zeleň a dozvedieť sa, ako sa o ňu aj správne postarať. Odpad sa dá aj kreatívne využiť ďalej, to, ako na to, sa budú môcť ľudia nielen v stánku OLO dozvedieť, ale aj si niečo sami vyrobiť.

Urobte pre planétu viac

Organizátor WWF (Svetový fond na ochranu prírody) Slovensko tradične poukáže na myšlienku podujatia, čo všetko a viac sa dá pre našu Zem urobiť. Pre všetkých, ktorí prídu na Primaciálne námestie podporiť Hodinu Zeme, bola vyrobená špeciálna fotostena, prostredníctvom ktorej môže každý objať našu planétu. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a pozvanie prijal aj Henk Cor Van Der Kwast, veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku. Vyvrcholením Hodiny Zeme bude zhasnutie svetiel, celosvetovo načasované na 20.30 až 21.30 hod., kedy námestie osvetlí iba ohňová šou skupiny Dreamdancers a následne opäť za bubnovania kapely Rytmika sa odštartuje lampiónový sprievod.

„Hodina Zeme neznamená len zhasínanie svetiel na hodinu raz za rok, ide o podporu myšlienky a uvedomelosť ľudí, ako naša planéta trpí, keď sa voči prírode nesprávame zodpovedne. Príroda je základom nášho života a od prírodných zdrojov, ktoré nám planéta poskytuje sme priamo závislí. V súčasnosti tlačí ľudstvo prírodné systémy na okraj a Hodina Zeme je preto šancou využiť silu jednotlivcov a požadovať zmenu v myslení a konaní. Tento ročník nesie heslo #connect2earth, tak sa spojme na Slovensku pre našu Zem a doprajme jej lepšiu budúcnosť!“ uzatvára riaditeľka WWF Slovensko Miroslava Plassmann.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X