Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredna odborna skola na hlinicka ulica.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: BSK
21. novembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský kraj dokončil obnovu strednej školy na Hliníckej ulici za 1,6 mil. eura

Rekonštrukciu priestorov strednej školy na Hliníckej ulici financoval kraj z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil obnovu priestorov za 1,6 milióna eur, ktoré od začiatku aktuálneho školského roka už využívajú študenti Strednej odbornej školy na Hliníckej ulici 1 v Bratislave. Ide o odborné učebne teoretického a praktického vyučovania v Centre odborného vzdelávania a prípravy (COVP).

Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Rekonštrukciu priestorov COVP na Hliníckej ulici financoval kraj z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020. Ako ďalej uviedla Forman, „súčasťou projektu je aj inštalácia špičkového materiálno-technického vybavenia, ktorého obstaranie práve prebieha a dodané bude v priebehu budúceho roka“.

Modernejšie priestory

Súčasťou modernejších priestorov bolo aj vzájomné logickejšie prepojenie priestorov tak, aby ich mohli študenti plnohodnotne využívať a absolvovať prax v prostredí porovnateľným so súkromným sektorom s možnosťou následného zapojenia žiakov do vyučovania priamo u zamestnávateľa,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

V rámci projektu zrekonštruovali objekty budovy školy a kuchyne s jedálňou. Práce sa začali v máji 2018 a ukončili ich presne o rok. Stavebné práce zahŕňali aj zateplenie obvodového plášťa a strechy, kompletnú obnovu podláh, rekonštrukciu inžinierskych sietí, úpravu stien a stropov, rekonštrukciu sociálnych zariadení a vybúranie priečok na prvom a štvrtom poschodí, kde vznikol spoločenský priestor s funkciou oddychovej zóny s prístupom na internet.

V obnovených odborných učebniach bude umiestnené nové materiálno – technické vybavenie ako CNC frézka, CNC sústruh, interaktívny projektor, digitálny osciloskop, laboratórne stoly a vybavené bude nové digitálne jazykové laboratórium,“ vysvetlila Forman.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X