Bratislavský kraj hodnotil svoje ročné pôsobenie

BRATISLAVA: Zhromaždenie proti nelegálnej skládke
Ilustračná foto: SITA/Branislav Bibel

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bilancoval svoje ročné pôsobenie.

Na pondelkovej tlačovej konferencii predseda BSK Juraj Droba vypichol vyše 80 najdôležitejších vecí, ktoré sa za 365 dní podarilo urobiť. Zároveň predstavil brožúru pod názvom 365 dní na župe, ktorá mapuje ročnú prácu nového vedenia na Úrade BSK.

Juraj Droba priblížil zopár projektov, s ktorými tento rok kraj začal, a v ktorých bude pokračovať. „Jednou z najdôležitejších vecí podľa mňa je rekonštrukcia Synagógy v Senci, na ktorú mesto čakalo 25 rokov. Začali sme tiež s desať rokov plánovanou rekonštrukciou cesty Rohožník – Malacky, a tiež dávame veľký dôraz na naše stredné školy,“ uviedol ďalej Droba.

Doprava v kraji podľa podpredsedníčky BSK Alžbety Ožvaldovej nie je len o verejnej doprave, ale aj o cestnej. „Musíme rokovať nielen s obcami v rámci kraja, ale keď chceme veci posunúť ďalej, musíme rokovať aj s ministerstvom dopravy, ako aj s hlavným mestom a mestskými časťami,“ vysvetlila Ožvaldová. Dodala, že výsledkom ročného úsilia je aj zavedenie napríklad mobilnej aplikácie v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji či rekonštrukcia kruhového objazdu v obci Nová Dedinka v okrese Senec.

V oblasti životného prostredia sa sústredíme napríklad na podporu ochrany vody, podpísali sme memorandum s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou s konkrétnym cieľom, a to bolo zameranie skládky v Podunajských Biskupiciach, kde je vážne podozrenie, že sa poškodzuje životné prostredie a podzemné vody,“ priblížila podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá jednu z vecí, ktorá sa podarila urobiť v oblasti životného prostredia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk