Bratislavský kraj investuje do škôl a domovov sociálnych služieb takmer päť miliónov eur

Peniaze euro rozdelenie hlasovanie.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages

Rekonštrukčné práce za 1,6 mil. eur sú už rozbehnuté, ďalšie za 3,4 mil. eur sú ešte len v pláne.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v rámci Akčného plánu Úradu BSK, ktorý zahŕňa plán a harmonogram investícií a opráv, plánuje zrekonštruovať ešte 14 objektov vo svojej správe. Na piatich z nich sa rekonštrukčné práce už začali. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa kraja Lucia Forman, celková predpokladaná hodnota investícií je 4,97 milióna eur.

Najvyššiu čiastku plánuje kraj investovať do výmeny okien v objekte Strednej priemyselnej školy strojníckej v Bratislave na Fajnorovom nábreží 5. Hodnota tejto zákazky je približne 1,2 mil. eur a kraj plánuje začať s výmenou okien ešte v tomto roku. Nové okná dostane aj budova Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Zochovej 9 v hlavnom meste, kraj predpokladá, že na túto rekonštrukciu vynaloží takmer jeden milión eur.

Zatepľovanie aj modernizácia športoviska

V Gymnáziu v Malackách na Ulici 1. mája zateplia všetky pavilóny za viac ako pol milióna eur a na Strednej odbornej škole polygrafickej na Račianskej 190 v Bratislave prerobia telocvičňu za približne 400-tisíc eur. Rekonštrukčné práce na týchto dvoch objektoch v správe kraja sa už začali.

V objekte Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na K. Adlera 5 v Bratislave chce kraj zrekonštruovať a modernizovať vonkajší športový areál v plánovanej hodnote 365-tisíc eur. So zatepľovaním budov a výstavbou výťahu v jednej z budov Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaya pre deti a dospelých na Lipského 13 už začali, vyjde to na 250-tisíc eur. Rovnako aj oprava schodiska a rekonštrukcia izieb a chodby v internáte na Saratovskej 26 v Bratislave už prebieha, kraj na to vyčlenil 213-tisíc eur.

Rekonštrukcie vonkajších aj vnútorných priestorov

V Domove sociálnych služieb pre dospelých v Báhoni na ulici SNP 38 chce kraj pristaviť evakuačný výťah za viac ako 200-tisíc eur. V Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Bratislave na Rybničnej 59 plánujú vymeniť rozvody a cirkulačné potrubia za 185-tisíc eur. V objekte Znievska 2 na Strednej odbornej škole podnikania v Bratislave na Strečnianskej 20 vymenia okná za odhadovaných 163-tisíc eur.

Na rekonštrukcii strechy na Strednej zdravotníckej škole v Bratislave na Záhradníckej 44 už pracujú a kraj na to vyčlenil 162-tisíc eur.

Na Strednej odbornej škole v Pezinku na Myslenickej 1 chcú rekonštruovať vstupné priestory, tri odborné učebne a opraviť športovú halu. Plánovaná hodnota tejto zákazky je 206-tisíc eur. V Strednej odbornej škole kaderníctva a vizážistiky v Bratislave na Svätoplukovej 2 plánujú prerobiť sociálne zariadenia a vymeniť rozvody vody a kanalizáciu, a to v predpokladanej hodnote približne 111-tisíc eur.

Časť je už hotová

Lucia Forman začiatkom tohto týždňa tiež informovala o ukončení rekonštrukčných prác na piatich objektoch v správe BSK, do ktorých kraj investoval viac ako 400-tisíc eur. V Bratislave v internáte na Saratovskej 26 vymenili sedem podzemných hydrantov za takmer 30-tisíc eur, v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých INTEGRA na Tylovej 21 zateplili pavilóny v hodnote viac ako 300-tisíc eur.

V Strednej priemyselnej škole stavebnej a geodetickej na Drieňovej 35 vymenili rozvody za viac ako 50-tisíc eur, v areáli Gymnázia v Pezinku na Seneckej 2 opravili betónový múrik a zábradlie za 16-tisíc eur a na Strednej odbornej škole vinársko-ovocinárskej v Modre na Kostolnej 3 opravili strechu nad kuchyňou a jedálňou za 25-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk