Bratislavský kraj ocenil 54 najlepších študentov krajských stredných škôl

ocenenie-studentov-bratislava-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

Ocenenie dostali študenti, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky či úspešne reprezentujú školy doma i v zahraničí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ocenil 54 najlepších študentov krajských stredných škôl. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, ocenenie dostali študenti, ktorí dosahujú výborné študijné výsledky, úspešne reprezentujú školy doma i v zahraničí a zapájajú sa aj do slovenských a medzinárodných olympiád, športových šampionátov, odborných súťaží, rôznych projektov, organizujú dobrovoľnícke aktivity či zakladajú neziskové organizácie. Kraj bude v oceňovaní pokračovať aj naďalej.

Ocenením chceme študentov povzbudiť a motivovať, aby naplno využívali svoj čas na strednej škole. Aby sa nielen čo najviac naučili, ale aj čo najviac zažili. Robíme všetko preto, aby na školách boli dobré podmienky, aby na školách mohli dosahovať výnimočné výsledky. Rovnako veľké ďakujem patrí aj učiteľom a riaditeľom. Vážim si, že vytvárajú podmienky realizácie študentov, častokrát aj vo svojom voľnom čase,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Kraj venuje školstvu prioritnú pozornosť. Vlani sa zlepšili podmienky učiteľom, napríklad možnosťou jazykového vzdelávania či príplatkami pre začínajúcich učiteľov. Na všetkých krajských školách sa zaviedlo aj preplácanie mimovyučovacích aktivít učiteľov. Tento rok bude kraj pokračovať v rekonštrukciách a opravách na školách, aby aj školské prostredie čo najviac podporovalo tvorivosť a aktivitu študentov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk