Bratislavský kraj otvára veľkokapacitné centrum na podávanie tretích dávok vakcíny

Koronavirus ockovanie vakcina bratislavsky kraj.jpg

Ak bude dostatok záujemcov o preočkovanie z regiónu Záhoria, otvoria očkovacie miesto aj v Malackách.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) otvára veľkokapacitné vakcinačné centrum na podávanie tretích dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda BSK Juraj Droba.

Sľúbil som, že keď to bude potrebné, veľkokapacitné centrum v Národnom futbalovom štadióne opäť otvoríme. Urobíme tak túto sobotu 6. novembra a zároveň spúšťame možnosť prihlasovania na tretie dávky,“ uviedol Droba. Na tretiu dávku vakcíny sa môžu prihlásiť záujemcovia, ktorí dosiahli vek 55 rokov a dostali už dve dávky vakcíny.

Očkovať budú vakcínou od konzorcia Pfizer/BioNTech. Prioritu budú mať ľudia, ktorí dostanú SMS s pozvánkou z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) alebo z BSK. „Ak chcete predísť čakaniu v rade pre nezaregistrovaných, odporúčame využiť registračný formulár, ktorý nájdete na stránke BSK,“ uvádza kraj.

Formulár je určený primárne pre vekovú skupinu od 55 rokov. Záujemcov bude BSK kontaktovať telefonicky podľa veku, najstarších pozvú na očkovanie ako prvých. „Ak bude dostatok záujemcov o preočkovanie z regiónu Záhoria, otvoríme v sobotu očkovacie miesto aj v Malackách,“ dodala samospráva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk