Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze-bratislavsky-kraj-ma-schvaleny-rozpocet-na-novy-rok
Zdroj. Ilustračná foto: gettyimages
27. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský kraj plánuje použiť na nové projekty z oblastí ako školstvo, infraštruktúra či na pamiatky 9 miliónov eur z eurofondov

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje použiť 9 miliónov eur z eurofondov na nové projekty.

V rámci programového obdobia 2014 – 2020 aktuálne kraj robí projekty za približne 25 miliónov eur a už predložil projekty za 10 miliónov eur. Ide predovšetkým o projekty na podporu odborného vzdelávania, modernizáciu cesty tretej triedy, podporu udržateľnej dopravy alebo rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky.

Jedným z pripravovaných projektov je aj zriadenie environmentálno-vzdelávacieho centra v bratislavskej mestskej časti Čunovo. Ekocentrum Čunovo sa stane vstupnou bránou do Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Súčasťou projektu má byť aj rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky Čunovský kaštieľ a jeho premena na denné ekocentrum pre celý kraj a prihraničné územie. Predpokladaný rozpočet projektu je približne 5,1 milióna eur a trvanie projektu je stanovené od roku 2019 do 2022.

Ďalším eurofondovým projektom, na ktorom pracuje BSK s Nadáciou Cvernovka, je projekt Kreatívne centrum Bratislava. Hlavným cieľom tohto projektu je podpora profesionálov z oblasti kreatívneho priemyslu, najmä začínajúcich umelcov, ako aj tvorba kultúrneho, spoločenského a vzdelávacieho programu s aktívnou účasťou verejnosti. Vytvorený priestor pre rozvoj kreatívneho talentu má za cieľ taktiež vznik nových pracovných miest. Podľa BSK má byť rozpočet daného projektu maximálne do päť miliónov eur.

Najväčšiu časť z eurofondov použil kraj na už realizovanom projekte modernizácie cesty medzi Rohožníkom a Malackami. Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu v celkovej sume takmer 6,7 milióna eur. Dokončenie modernizácie očakávajú v priebehu tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X