Bratislavský kraj podporí Vrakuňu v boji proti skládke priemyselného odpadu

skládka odpadov, Vrakuňa
Foto: ilustračné, SITA

Problém so skládkou sa rieši už dlho. Vrakuňa bojuje odhodlane, dokonca spísala petíciu. V tomto „zápase“ mestskú časť podporí aj Bratislavský kraj.

„Len na území hlavného mesta je niekoľko rizikových skládok toxického odpadu. Najakútnejšie sú skládky v Devínskej Novej Vsi a vo Vrakuni, ktoré predstavujú hrozbu znečistenia vodných zdrojov. Na ploche viac ako štyri hektáre je uložených 90-tisíc kubických metrov odpadu,“ uviedol Peter Húska z Bratislavského samosprávneho kraja na pôde Diskusného fóra o vode 2015 – Toxické skládky. Fórum organizuje Inštitút pre rozvoj Bratislavského kraja. Skládka sa nachádza lokalite Mlynského jazera.

Na júnovom zastupiteľstve BSK sa očakáva diskusia k tejto téme, čoho výsledkom má byť podporné stanovisko poslancov kraja smerom k Vrakuni. „Predpokladajú sa spoločné aktivity, o ktorých už s Vrakuňou komunikujeme. Tie budú zamerané na zvýšenie informovanosti o tejto téme s cieľom konečného riešenia problému skládky. Jednou z nich by mal byť  podporný koncert s cieľom upozorniť na skládku a dať signál obyvateľom Vrakune, že v tom nie sú sami,“ priblížil Peter Húska.

„Skládka zhoršuje kvalitu spodnej vody nielen v Bratislave, ale aj v celom Bratislavskom kraji a na Žitnom ostrove. Doplácajú na to samotní obyvatelia. Preto som úprimne rád, že kompetentní začínajú konať a dúfam, že skládka bude v čo najkratšom čase odstránená,“ uviedol starosta Vrakune Martin Kuruc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk