Bratislavský kraj pomôže 250 Ukrajincom s ubytovaním, môžu sa nasťahovať ihneď

Slovakia A woman fleeing from Ukraine carries a child as she crosses the border in Vysne Nemecke, Slovakia, Thursday, March 3, 2022. More than 1 million people have fled Ukraine following Russia's invasion in the swiftest refugee exodus in this century, the United Nations said Thursday. Russia Ukraine War
Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

Požiadať o ubytovanie je možné len cez Okresný úrad Bratislava, odbor krízového riadenia.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ubytuje 250 Ukrajincov. „Na našich stredoškolských internátoch sme pripravili 250 ubytovacích jednotiek. Sú pripravené na okamžité nasťahovanie,“ informuje BSK na sociálnej sieti.

Ako dodal, kapacity nahlásili Okresnému úradu Bratislava, ktorý koordinuje ubytovanie v rámci kraja. „Požiadať o ubytovanie je možné len cez Okresný úrad Bratislava, odbor krízového riadenia,“ doplnila samospráva.

Bratislavský kraj ponúka ľuďom utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine tiež miesta na školách, pomoc pri hľadaní práce, materiálnu pomoc, či prímestskú dopravu zadarmo.

BSK vytvoril aj webovú stránku venovanú Ukrajine, kde sú dôležité kontakty, novinky či možnosti psychologickej pomoci pre dospelých a deti. Stránka je tiež v ukrajinskej jazykovej mutácii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk