Bratislavský kraj pozýva prázdninujúce deti na návštevu kultúrnych pamiatok

Bratislavský hrad
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Vďaka turistickej karte môžu návštevníci pamiatok ušetriť v niektorých prípadoch vstupné.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pozýva prázdninujúcich školákov na výlety s použitím turistickej karty Bratislava Card City & Region. Tá ponúka viaceré benefity a vyše 100 rôznych zliav. Uviedla to hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Vďaka turistickej karte môžu návštevníci pamiatok ušetriť v niektorých prípadoch aj celú výšku vstupného.

Karta Bratislava Card City & Region ponúka jej držiteľom 117 zliav. Milovníci histórie, múzeí a galérií môžu bezplatne navštíviť 12 múzeí a galérií v hlavnom meste a dve múzeá v regióne,“ vysvetlila Forman s tým, že jedným z nich je napríklad Malokarpatské múzeum v Pezinku.

S turistickou kartou sa návštevníci takisto dostanú zadarmo aj na hrad Červený kameň či do historického Slovenského národného múzea na Bratislavskom hrade.Takisto bezplatne sa držitelia karty dostanú do Múzea hodín v rokokovom dome U dobrého pastiera, na Hrad Devín či do rusovského múzea Antická Gerulata.

Okrem 100-percentnej zľavy môžu návštevníci využiť aj ďalšie zľavy do výšky 50 %. Napríklad do bratislavskej zoologickej záhrady sa držitelia karty dostanú s 20-percentnou zľavou. Kartu si môžu záujemcovia kúpiť v turistických informačných centrách, vo vybraných hoteloch a u ďalších partnerov alebo online na stránke

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom