Bratislavský kraj pracuje na aktualizácii územného plánu, pripomienky možno doručiť do konca roka

Vinohrady, Rača
Foto: ilustračné, Facebook/ Bratislavský kraj

Hlavným cieľom zmien a doplnkov je reflektovať aktuálny stav poznania územia, zmeny v legislatíve a spracované koncepčné dokumenty.

Úrad Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pracuje na Návrhu zmien a doplnkov č. 2 Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj.

Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, prípadné pripomienky je potrebné doručiť písomne najneskôr do 31. decembra tohto roku, a to osobne, poštou alebo elektronicky na adresu podateľne BSK.

Prerokovanie určené pre orgány štátnej správy, samosprávy a odborné organizácie sa uskutočnilo 23. novembra a prerokovanie pre verejnosť 24. novembra,“ uviedla Forman.

Zmeny v legislatíve

Hlavným cieľom zmien a doplnkov je podľa samosprávy reflektovať aktuálny stav poznania územia, zmeny v legislatíve a spracované koncepčné dokumenty, ktoré sa týkajú rozvojových zámerov BSK.

Ide najmä o Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja na roky 2021 – 2027, Regionálny plán udržateľnej mobility BSK, Akčný plán Koncepcie ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody v BSK, Akčný plán na presadzovanie ochrany lesov na území BSK, ako aj Revitalizáciu krajiny s ohľadom na dôsledky klimatickej zmeny v BSK.

Opatrenia v krajine

V tejto súvislosti sú priamo v grafickej časti premietnuté územia s vysokým stupňom potreby realizácie opatrení v krajine,“ vysvetlila Forman s tým, že aktualizované a premietnuté sú aj územné rozvojové javy sídiel a ich infraštruktúrne opatrenia v rámci dopravnej a technickej infraštruktúry.

Verejnosť sa môže oboznámiť s dokumentom na webe kraja tu. S dokumentom je možné oboznámiť sa aj osobne na Úrade BSK, na odbore územného plánu, GIS a ŽP, počas úradných hodín od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 15.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk